Breaking News
 |  | 

Wnętrze

Apartamenty i lofty

img-responsive

Coraz więcej mieszkań do kupienia jest na rynku. Do wyboru mamy domy, albo mieszkania (nowe , czyli deweloperskie czy też z rynku wtórnego, od właścicieli). Coraz więcej osób decyduje się na wielkie apartamenty i lofty. Tego rodzaju nieruchomości są co prawda dosyć drogie, jednak warto od czasu do czasu przemyśleć decyzję o zakupie właśnie takiego mieszkania jak apartament czy lofty. Powinniśmy się również zastanowić co je różni i dlaczego czasami opłaca nam się ich zakup. Właśnie to dzisiaj zrobimy!

Apartament w roli głównej

W wielu blokach z nowego budownictwa odchodzi się już od budowania miniaturowych mieszkanek, w których znajduje się salon z aneksem kuchennym i na dobrą sprawę tylko sypialnia. Coraz częściej możemy spotkać wielkie mieszkania wielkości około 100mkw, które posiadają nie tylko garderobę, ale na przykład dwie łazienki i schowek na narzędzia domowe. Aranżacja takiego mieszkania może stanowić niezłe wyzwanie. W końcu to całkiem spore lokum na przestrzeni którego znajduje się naprawdę dużo pomieszczeń jak i całkiem sporych rozmiarów salon. Przeważnie takie mieszkanie ze względu na swoje rozmiary ma również 2 balkony lub jeden rozciągający się wzdłuż mieszkania. A to tylko dodatkowa przestrzeń do relaksu jak i aranżacji. A jest to całkiem spore wyzwanie. Jeśli jednak potrzebujemy kilku pomieszczeń i przestrzeni dla swojej rodziny, to warto rozważyć zakup właśnie tego rodzaju nieruchomości. Na pewno będziemy z niej zadowoleni. Problemowe może być jednak sprzątanie, jednak gdy stać nas na tego rodzaju apartament to na pewno stać nas również na sprzątaczkę.

Styl industrialny czyli lofty

Styl industrialny i mieszkania wykonywane w starych ceglanych fabrykach to od wielu lat niezapomniany przez rynek nieruchomości krzyk mody. W tym rodzaju budownictwa mieszkalnego nasz dom jest wykonywany w wielkiej hali lub stanowi część dawnej hali (oczywiście odgrodzony od sąsiadów). Co ciekawe w holu czyli części wspólnej może nawet powstać basen ( w końcu dawne fabryki potrafią być całkiem spore). Spora jest również cena takiego mieszkania, Sam wynajem zaczyna się od 3000 złotych za miesiąc i to w mniejszych miastach. Tego rodzaju mieszkania mają swój indywidualny urok, które zachęca nawet zwolenników małych domków z ogródkiem. Jeśli chcemy poczuć odrobinę luksusu w stylowym wnętrzu to wynajem lub zakup loftu jest jak najbardziej dla nas. Na pewno odnajdziemy się na wielkim metrażu byłej hali produkcyjnej. To naprawdę kuszące miejsce przede wszystkim dla osób lubujących się w stylu industrialnym. Zamiłowanie do betonu, przestrzeni, drewna i szkła jest wyjątkowo modne wśród młodych osób. Jeśli chodzi o sprzątanie takiego rodzaju powierzchni, to wato pomyśleć o sprzątaczce.
Jak widać powyżej wielkie mieszkania są coraz bardziej popularne i wiele osób się na nie decyduje. Warto przemyśleć tego typu rozwiązanie, ponieważ jak to już wskazaliśmy są one wyjątkowo kuszące dla pasjonatów loftów czy tez dla osób potrzebujących sporej przestrzeni.

apartamenty-i-lofty

ABOUT THE AUTHOR