Breaking News
 |  | 

Wnętrze

Czy sen na boku wpływa na wybór odpowiedniego materaca?

img-responsive

Jeśli jedną z najczęstszych pozycji, które przyjmujesz podczas snu jest leżenie na boku, koniecznie weź to pod uwagę podczas poszukiwań nowego materaca. Czym powinien charakteryzować się model, który spełni Twoje oczekiwania i nie wpłynie szkodliwie na Twój kręgosłup?

Idealny materac – charakterystyka

Materac zawsze powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb danej osoby. Dlatego przed rozpoczęciem poszukiwań warto jasno określić swoje potrzeby i wymagania. Dopiero później można zastanawiać się nad tym, jakie parametry będą optymalne. Podłoże do spania powinno być wygodne i komfortowe – jego zadaniem jest zapewnienie nieprzerwanego, głębokiego snu przez całą noc. W tym celu, powinno gwarantować dobre wsparcie całego kręgosłupa. Wówczas mięśnie będą mogły się w pełni rozluźnić, a wypoczynek faktycznie będzie efektywny. Aby uzyskać taki rezultat, należy wybrać materac o odpowiedniej twardości, elastyczności i sprężystości. Pod uwagę warto wziąć rodzaj wypełnienia i przepuszczalność powietrza. A wszystko to powinno zostać dopasowane nie tylko do wagi i preferencji, ale również do pozycji, w której najczęściej ułożone jest ciało podczas snu.

Materac do spania na boku

Podczas spania na boku na materac wywierany jest zupełnie inny nacisk, niż wówczas gdy ciało jest ułożone na plecach. Newralgiczne punkty, wymagające najwyższego stopnia amortyzacji, to ramiona oraz biodra. Nacisk w tych miejscach powinien być zminimalizowany – z tego względu osoby śpiące na boku najgorzej czują się na zbyt twardym podłożu. Warto więc dobrze dobrać ten parametr pod kątem swojej wagi. Poza tym, ogromne znaczenie ma elastyczność punktowa. Dzięki niej w materacu pojawiają się wgłębienia tam, gdzie wywierany jest na niego największy nacisk. Sprawia to, że wypełnienie nie zapada się na całej długości. Pod tym względem najlepiej sprawdzają się produkty z wypełnieniem piankowym – dostępne m.in. w ofercie renomowanej marki Hilding.

Materac piankowy, sprężynowy czy hybrydowy?

Jakie wypełnienie powinny wybrać osoby śpiące na boku? Dobrze sprawdzają się wspomniane już materace piankowe. Zarówno te termoelastyczne, jak i wysokoelastyczne są w stanie dobrze dopasowywać się do ułożenia ciała użytkownika. Odpowiednie mogą być również modele sprężynowe – jednak najlepiej wybierać te, które posiadają sprężyny kieszeniowe. Połączeniem dwóch wskazanych rozwiązań są materace hybrydowe. Łączą one w sobie amortyzację gwarantowaną przez sprężyny z miękkością i elastycznością pianki. Jest to z pewnością najbardziej uniwersalne rozwiązanie i może dobrze sprawdzić się osobom śpiącym właśnie na boku.

Spanie na boku to jedna z pozycji najbardziej korzystnych dla kręgosłupa. Jest tak jednak tylko pod warunkiem spania na wygodnym materacu, należycie wspierającym całe plecy. Warto wybrać model wysokiej jakości, który pozytywnie wpłynie na jakość snu i zapewni dobre samopoczucie każdego dnia.

Artykuł sponsorowany.

czy-sen-na-boku-wplywa-na-wybor-odpowiedniego-materaca

ABOUT THE AUTHOR