Breaking News
 |  | 

Inne

Czy warto obcinać włosy samemu w domu?

img-responsive

Dla niektórych osób comiesięczne, czy nawet częstsze wizyty u fryzjera to spory wydatek. Szukając sposobów na oszczędności, próbują oni samodzielnego strzyżenia. Jaki jest tego skutek? Najczęściej szybko wracają do swojego fryzjera, by ten naprawił nieudany eksperyment. Dlaczego warto zostawić strzyżenie fryzjerom?

Zwykłe nożyczki nie wystarczą

Jest kilka solidnych argumentów za tym, żeby strzyżenie, a zwłaszcza strzyżenie damskie (sprawdź – https://annastefanko.pl/strzyzenie-damskie/), którego efekty są bardziej zauważalne, zostawić fryzjerowi. Przede wszystkim, większość z nas nie ma w domu sprzętu, jakim dysponuje fryzjer w swoim salon ie. W sklepach łatwo można dostać tanie nożyczki opisane jako nożyczki fryzjerskie, jednak prawda jest taka, że fryzjerzy korzystają z takich, które kosztują 150 – 200 zł lub więcej. Są i droższe modele. Ich cena nie bierze się znikąd. Takie nożyczki są ostre, odpowiednio ukształtowane i ergonomiczne. Nawet jeśli zdecydujemy się na zakup profesjonalnych nożyczek, to nie znaczy jeszcze, że będziemy umieli odpowiednio je trzymać. Cięcie włosów to nie cięcie papieru – nie wystarczy przyłożyć i przesuwać się wzdłuż prostej linii. Nie bez powodu fryzjerzy odbywają wielomiesięczne szkolenia i dokształcają się nawet wtedy, gdy mają już fach w ręku.

Ostrość ma znaczenie

Nożyczki to nie wszystko – wielu fryzjerów, nawet w przypadku strzyżenia damskiego korzysta obecnie ze specjalnych maszynek do cięcia. Gwarantują one prostą linię i są idealnie ostre. Dlaczego ta ostrość jest tak ważna? Gwarantuje ona bowiem, że obcięte włosy nie będą się rozdwajać. Wystarczy, że nożyczki lub ostrza odrobinę się stępią, a włos będzie w miejscu cięcia poszarpany. Tego nie widać gołym okiem – może nam się wydawać, że włosy są idealnie obcięte, a w tym samym czasie będą postępować na nich mikrouszkodzenia, w efekcie prowadzące do rozdwajania, niezdrowego wyglądu i konieczności podcięcia jeszcze większej ilości włosów przy następnym strzyżeniu. Lepiej więc unikać kombinowania z włosami własnymi narzędziami i po prostu oddać się w ręce fryzjera.

czy-warto-obcinac-wlosy-samemu-w-domu

ABOUT THE AUTHOR