Breaking News
 |  | 

Wnętrze

Drewno – ponadczasowy materiał

img-responsive

Trendy wnętrzarskie zmieniają się z dnia na dzień i momentami naprawdę trudno za nimi nadążyć. Jedne rzeczy pojawiają się, a drugie znikają, żeby zrobić miejsce dla czegoś innego. Nie mniej jednak, istnieją też takie trendy, które z jakiegoś powodu są z nami od wielu lat – na przykład drewno.

Zarówno na zewnątrz, jak i w środku

Używamy drewna do wykończenia wielu części domu. Zaczynając od jego zewnętrznej części i kończąc na drobnych detalach w środku – znajdziemy je wszędzie. Na zewnątrz najczęściej stawiamy na elewacje drewniane lub deski na tarasach czy balkonach. Takie użycie drewna sprawia, że cały budynek zaczyna wyglądać bardzo naturalnie. Tak naprawdę mamy tutaj dwie opcje: w zależności od rodzaju elewacji możemy osiągnąć efekt bardzo rustykalny albo czysty i nowoczesny. Drewnem jesteśmy w stanie wyczarować przeróżne efekty na zewnątrz naszego domu. Co więcej, może się ono pojawić również w środku. Zazwyczaj używamy go na podłodze, ale ostatnio bardzo modne staje się zastosowanie go również na ścianach. Możemy pokryć nim wszystkie ściany albo tylko jedną, tworząc ciekawy akcent. Drewna używa się też oczywiście w meblach, ale to nie jest dla nas już żadną nowością.
To wszystko pokazuje, że naprawdę lubimy drewno i jesteśmy w stanie wykorzystać je do przeróżnych części wystroju. Ale właściwie z czego to wynika? Dlaczego upodobaliśmy sobie drewno?

Dlaczego drewno?

Drewno w mieszkaniu sprawia wrażenie naturalności i ciepła. Z tego wynika fakt, że pomieszczenie, w którym jest dużo drewna będzie wyglądało przytulnie, a my instynktownie będziemy chcieli więcej w nim przebywać. W dodatku materiał ten jest bardzo trwały i zazwyczaj zakup go okazuje się być inwestycją na lata. Co więcej, kiedy jakaś część drewna się zepsuje, możemy w prosty sposób ją naprawić bez potrzeby usuwania całości. To bardzo wygodne, a w dodatku pozwala nam zaoszczędzić trochę pieniędzy, bo nie da się ukryć, że prawdziwe drewno może być stosunkowo kosztowne, w porównaniu z innymi materiałami.

 

drewno-ponadczasowy-material

ABOUT THE AUTHOR