Breaking News
 |  | 

Wnętrze

Jak dobry materac wpływa na Twoje codzienne samopoczucie?

img-responsive

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest optymalny sen. Nie odpowiada on tylko za regenerację całego ciała i jego odpoczynek, ale również za zdrowie i dobre samopoczucie zaraz po przebudzeniu. Jak dobry materac wpływa na Twoje codzienne samopoczucie? Jeśli jesteś tego ciekawy, to serdecznie zapraszamy do dalszej lektury naszego artykułu!

Jakie mogą być skutki spania na źle dobranym materacu?

Źle dobrany materac, który nie będzie nam odpowiadał, może doprowadzić do wielu różnych dolegliwości. Jednym z najczęstszych objawów spania na nieodpowiednim materacu są dolegliwości bólowe w okolicach pleców i szyi. Zadaniem materaca jest przede wszystkim odpowiednie wspieranie kręgosłupa, jednak źle dobrany materac nie będzie spełniał swojego celu. Innym skutkiem może być ból głowy, drętwienie nóg oraz rąk czy ból mięśni, oraz stawów. Dodatkowo mogą pojawić się również kłopoty z krążeniem, a to już bardzo poważna sprawa. Tym dolegliwościom może towarzyszyć potrzeba ciągłej zmiany pozycji podczas snu, ponieważ każda jest niewygodna. Mogą pojawić się również nocne pobudki lub bardzo duże problemy z zasypianiem.

Jak dobrze dobrany materac wpływa na nasze samopoczucie?

Wyżej napisaliśmy o problemach, które mogą wystąpić, jeśli będziemy spać na źle dobranym materacu, a mają one również znaczny wpływ na nasze codzienne samopoczucie. Nasz organizm potrzebuje codziennego i przede wszystkim nieprzerwanego snu, ponieważ to wtedy ma szansę na regenerację oraz odpoczynek. Bardzo ważne jest przejście organizmu przez dwie fazy snu: NREM oraz REM, która charakteryzuje się szybkimi ruchami gałek ocznych. Gdy jednak przez nasz źle dobrany materac budzimy się w nocy, to organizm z całą pewnością nie wejdzie dobrze w obie fazy, a to może się skończyć występowaniem złego samopoczucia po przebudzeniu i przez resztę dnia. Wtedy też jesteśmy bardziej narażeni na oddziaływanie wirusów, zarazków oraz bakterii, które mogą sprawić, że będziemy chorzy i tym samym w złym humorze. Przecież nikt nie lubi chorować! Warto wspomnieć również o tym, że sen ma znaczny wpływ na nasze zdrowie psychiczne, a jeśli będziemy nie dosypiać, to mogą pojawić się tzw. “huśtawki nastroju”, a nawet stany depresyjne. Sen pozwala również uwolnić się od nadmiaru stresu i sprawia, że nasz umysł się “resetuje”.

Jak widzisz, sen ma bardzo duży wpływ na nasze codzienne samopoczucie. Koniecznie zadbaj o dobrej jakości materac, który będzie spełniał Twoje oczekiwania i preferencje, ponieważ jest to bardzo istotne przy dbaniu o swoje zdrowie psychiczne. Nie czekaj i już dziś zainwestuj w idealny materac!

Artykuł powstał we współpracy z SennaMaterace.pl.

jak-dobry-materac-wplywa-na-twoje-codzienne-samopoczucie

ABOUT THE AUTHOR