Breaking News
 |  | 

Wnętrze

Jak dobrze kupić lokum?

img-responsive

Zakup mieszkania to dla wielu osób inwestycja oraz wydatek swojego życia. Największa popularnością obecnie cieszą się mieszkania w dużym miastach takich jak na przykład Wrocław . Ich dużą zaletą w porównaniu do życia w mniejszych miejscowościach jest szybki i prosty dostęp do wszelkich wygód. Mieszkanie jednak nie jest łatwo znaleźć, jeżeli chcemy w pełni być z niego zadowoleni. Warto więc uwzględnić kilka uwag, które potem będą miały duży wpływ na nasze życie.

Na co zwrócić uwagę podczas kupna mieszkania ?

Podstawowym czynnikiem, który powinniśmy wziąć pod uwagę to wielkość mieszkania jakie chcemy zakupić. Najczęściej zakupu dokonuje rodzina z dziećmi lub która panuje dzieci w najbliższej przyszłości. Warto jest więc, aby każde dziecko miało swój osobny pokój. Jego minimalna powierzchnia powinna być większa niż 10 metrów kwadratowych. To oznacza, że jeżeli standardowy model rodziny 2+2 ( dwoje dorosłych oraz dwoje dzieci ) chce kupić swoje cztery kąty to składać się one muszą z trzech sypialni, kuchni, łazienki oraz salonu. Daje o około 70 metrów kwadratowych, które powinny być w zupełności wystarczające. Innym ważnym czynnikiem przy wyborze lokum są jego dodatki. Bardzo przydatne bowiem jest posiadanie komórki lokatorskiej ( w wielkości minimum 10 metrów kwadratowych ), gdzie możemy trzymać swoje rzeczy z których korzystamy rzadko jak na przykład rowery. Warto również zwrócić uwagę na parking. Czasami jest on umiejscowiony na świeżym powietrzu pod blokiem, a czasami znajduje się on pod blokiem jako parking podziemny. Ten drugi rodzaj jest zdecydowanie bardziej wygody, ponieważ nasze auto nie będzie narażone na warunki atmosferyczne ( deszcz, śnieg, ostre słońce ) oraz nie zmokniemy w czasie opadów kiedy będziemy na przykład wracać ze sklepu z pełnymi torbami w rękach.

 

Bardzo ważnym aspektem przy wyborze mieszkania jest też na pewno jego lokalizacja. Jest to też główny czynnik od którego uzależniona będzie cena za metr kwadratowy. W ścisłym centrum cena może być nawet dwa razy większa niż na skraju miasta. Największym atutem mieszkania w dużym mieście jest łatwy dostęp do wszystkich dóbr wykorzystywanych przez człowieka w ciągu dnia. Warto więc przez zakupem sprawdzić okolicę i co się w niej dokładnie znajduje. Jednym w najważniejszych lokalizacji jakie musimy sprawdzić to nasza praca. Będziemy jeździć tam codziennie tak więc nasze mieszkanie powinno się znajdować blisko naszego zakładu pracy. Dużym atutem będzie również możliwość dojazdu tam za pomocą nie tylko auta ale też na przykład rowerem, tramwajem, autobusem albo po prostu na nogach w formie spaceru. Innym miejscem które często odwiedzamy są różnego rodzaju sklepy. Lokum, które będzie leżeć bliżej większego centrum handlowego na pewno będzie bardziej atrakcyjne. W ciągu kilku minut będziemy mogli podjechać w miejsce, gdzie możemy zrobić zakupy na cały tydzień, pójść do kina lub kupić jakiś ciuch. Rodziny z dziećmi powinny mieć jeszcze na uwadze jak daleko od potencjalnego mieszkania będą szkoły, żłobki oraz przedszkola.

 

jak-dobrze-kupic-lokum

ABOUT THE AUTHOR