Breaking News
 |  | 

Wnętrze

Jak skutecznie posprzątać mieszkanie. Niezbędne wyposażenie i sposoby na porządek.

img-responsive

Przechowywanie rzeczy może sprawić niemały kłopot, zwłaszcza, gdy mamy dużo przedmiotów. Jeśli mamy zamiar wprowadzić w domu porządek, powinniśmy zacząć od opróżnienia zawartości szuflad i szaf. Jak skutecznie posprzątać mieszkanie, aby znalezienie potrzebnych rzeczy nie było problemem?

Posegreguj i pozbądź się niepotrzebnych drobiazgów:

  • Przedmioty należy pogrupować. Na dokumenty możemy przygotować specjalny segregator, który zostanie odpowiednio podpisany. Wówczas nie musimy przeglądać całości papierów, a jedynie sugerować się opisami.
  • Wyposażenie mieszkania może uwzględniać umieszczenie pudełek lub kartonów. Najlepsze będą przezroczyste plastikowe pojemniki. Możemy schować do nich ozdoby świąteczne, kable, ładowarki, baterie lub drogocenne pamiątki. Takie pojemniki będą też idealne do pokojów dziecięcych.
  • Przedmioty, które używane są sporadycznie, powinny znaleźć miejsce w trudniej dostępnych czeluściach szafy lub pawlacza. Rzeczy będące w ciągłym ,,obiegu ” stawiamy w ten sposób, aby mieć do nich łatwy dostęp.
  • Na biżuterię dobra będzie skrzynka drewniana z wiekiem. Warto zaopatrzyć się w taki rodzaj skrzyneczki, która ma wmontowane niewielkie lusterko.
    Rzeczy, których nie potrzebujemy powinny znaleźć się w worku. Część z nich możemy sprzedać z niewielkim zyskiem. Zniszczone i nie nadające się do użytku przedmioty trzeba wyrzucić.

Pokój dziecięcy

Ładne i pożyteczne wyposażenie domu to nie wszystko. W pokojach dzieci panuje zazwyczaj największy bałagan. Nadmiar zabawek wprowadza chaos i sprawia, że maluchy nie mają pomysłu na to, czym i jak chciałyby się bawić. Mniej zabawek to większa kreatywność. Zepsute auta, połamane klocki i rzeczy, z których dziecko wyrosło należy usunąć z pokoju. Skrzynka drewniana na zabawki w kolorze harmonizującym z tapetą lub narzutą na łóżko wprowadzi wizualny porządek.

Kuchnia

Mnóstwo akcesoriów, w tym także tych kupionych pod wpływem impulsu, poobijane kubki i przypalone patelnie wprowadzają zamieszanie. W takiej kuchni nie sposób niczego znaleźć, a przygotowywanie posiłków nie sprawia radości, ale jest źródłem frustracji. Wyposażenie mieszkania jedynie w niezbędne i wysokogatunkowe akcesoria, w tym te do kuchni będą najlepszym sposobem na utrzymanie czystości. Aby zachować optymalną liczbę akcesoriów, należy dostosować wyposażenie do potrzeb domowników. Piętnaście kubków przy dwóch osobach w domu, to stanowczo za dużo. Rzeczy, z których nie korzystamy, np. patelnia na jedno jajko lub specjalna krajalnica do warzyw powinny trafić do nowego właściciela. Oczywiście, zachowajmy rozsądek. Jeśli ktoś używa mikroskopijnej patelenki nie musi jej oddawać, tylko dlatego, że ktoś inny uważa ją za mało praktyczną i zbędną.

Balkon i taras

Często bywa, że nasze balkony służą za schowek na różne rupiecie. Zepsuty stary rower, rozwalające się stoły i regały sprzed dwudziestu lat, nie zachęcają do przebywania na balkonie. Wyrzucenie połamanych gratów, skrzynka drewniana na kwiaty, niewielki stolik i krzesełka sprawią, że miejsce to stanie się estetyczne i będzie służyło do wypoczynku. Obszerny taras możemy zaaranżować śmielej. Wstawimy tu karłowate krzewy, a nawet założymy mini ogródek warzywny.
Raz a dobrze uporządkowany dom pozwala szybko znaleźć potrzebne ,,na już” rzeczy. Jest miejscem, gdzie można odpocząć, zaprosić gości lub oddać się ulubionym zajęciom bez konieczności ciągłego sprzątania i stresu, jaki generuje wieczny bałagan i kumulacja nagromadzonych przedmiotów.

 

jak-skutecznie-posprzatac-mieszkanie-niezbedne-wyposazenie-i-sposoby-na-porzadek

ABOUT THE AUTHOR