Jak sprawnie pomalować sufit na biało?
Maluj sufit krok po kroku.
Malowanie sufitu zasadniczo nie różni się od malowania ściany. Dzięki kilku prostym sztuczkom i odpowiednim sprzętom malowanie sufitu staje się niezwykle proste. Zanim zaczniesz używać pędzla i wałka malarskiego, powinieneś poświęcić trochę czasu na prace przygotowawcze. Upewnij się również, że wybrany odcień bieli najlepiej wydobywa kolor, który masz na ścianie. Wtedy podnosisz ogólne wrażenie z pokoju!
Dlaczego przygotowanie jest ważne podczas malowania sufitów?
Podczas malowania sufitu należy najpierw oczyścić go z tłustych plam, sadzy i innych zabrudzeń, aby nie wniknęły w nową farbę. Unikanie tego może skutkować plamami, może też wystąpić słaba przyczepność lub po prostu może nastąpić odklejanie się farby. Kiedy masz zamiar malować sufity, istnieje również duże ryzyko rozlania farby zarówno na ścianach, jak i na podłogach. Dlatego dobrze zabezpiecz ściany, podłogi i meble, aby uniknąć wycieków i żmudnych prac wykończeniowych.
Podstawowe prace przy malowaniu sufitów.
Dobre podłoże zapewnia gładką i piękną powierzchnię. Wszelkiego rodzaju nierówności i wgłębienia w powierzchni wygładzamy szpachlą, ale rodzaj wybranej szpachli zależy od powierzchni i głębokości nierówności. Przed szpachlowaniem sufit należy oczyścić i osuszyć. Weź pod uwagę, że być może będziesz musiał szpachlować kilka razy. Po wyschnięciu szpachlówki należy ją równomiernie przeszlifować.
Wybierz odpowiednią farbę i kolor sufitu.
Malowanie sufitu na biało całkowicie matową farbą jest klasyczne i bezpieczne. Biel odbija światło i sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe. Ale biel to nie tylko biel. Idealna farba na sufit będzie idealna tylko wtedy, kiedy jej odcień będzie pasował do reszty pomieszczenia. Zaleca się dokonanie świadomego wyboru w odniesieniu do białego odcienia, który dobrze komponuje się z kolorystyką ścian i kolorystyką detali w pomieszczeniu. Wtedy uzyskujesz dobre ogólne wrażenie. Taką idealną farbę, która spełni twoje oczekiwania znajdziesz w każdym sklepie budowlanym, kiedy przejdziesz do działu farby do wnętrz .
Odpowiednie narzędzia i techniki malowania dają najlepsze rezultaty!
Kiedy zamierzasz malować sufity, niezwykle ważne jest, aby zainwestować w jakość zarówno pędzla, jak i wałka malarskiego. Dobra chłonność wałka oznacza, że unika się częstych zanurzeń w farbie. Wtedy działa to zarówno wydajniej, jak i jest mniejsze ryzyko powstania plam. Jednocześnie oszczędzasz sobie dużo bałaganu. Gęste włosie pędzla i delikatna struktura wałka również zapewniają gładsze i ładniejsze wykończenie. Pomaluj cały sufit, zanim zrobisz sobie przerwę, aby uzyskać gładszą powierzchnię.
Zacznij od pędzla wzdłuż krawędzi. Jeśli jesteś pewny ręki, możesz użyć pędzla z długą rączką. Alternatywnie, zabezpiecz się skośnym precyzyjnym pędzlem.
Kontynuuj za pomocą wałka malarskiego na przedłużce. Chodzi o to, aby tak zaplanować malowanie, aby malować „na krzyż”. Pierwsza warstwa jest malowana w jednym kierunku, a druga w poprzek. Ważne jest, aby drugą warstwę malować w kierunku padania światła. Wtedy ślady z rolki nie będą tak widoczne. Pozostaw farbę do wyschnięcia zgodnie z zaleceniami między warstwami.
Uwaga!
Aby uniknąć plam, ważne jest, aby nie skąpić farby i zawsze malować mokre na mokre. Dlatego maluj fragmentami, a nie na dużych powierzchniach naraz.
Gratulacje – prawie gotowe!
Po zakończeniu malowania pozostaje tylko zdjęcie folii maskującej i filcu kryjącego. Najlepiej zdjąć folię przed wyschnięciem farby. Możesz dbać o pędzle, czyszcząc ją odpowiednio za pomocą środku do czyszczenia pędzli. Następnie usiądź wygodnie i ciesz się zupełnie nowym poczuciem przestrzeni – lub zaplanuj kolejny projekt!
Najnowsze komentarze