Breaking News
 |  | 

Wnętrze

Jak tanio urządzić pierwsze własne 4 ściany?

img-responsive

Młodzi ludzie, którzy decydują się na ślub zaraz po nim decydują również się na zakup pierwszego mieszkania. Miłość do posiadania własnego lokum wśród Polaków jest bardzo duża, dlatego obecnie popyt na nowe mieszkanie z roku na rok rośnie. Nowe cztery kąty zakupione od dewelopera trzeba jednak jeszcze wykończyć oraz urządzić. Poniżej kilka porad dla młodych małżeństw, które nie dysponują dużymi środkami finansowymi.

Sposoby na tanie urządzanie mieszkań

Urządzanie mieszkania to niekiedy wielki problem oraz gra kompromisów dla wielu z nas. Warto zrobić to z głową jeżeli dodatkowo nie dysponujemy dużym budżetem finansowym w postaci gotówki. Wchodzimy do naszych czterech ścian, które są puste i powstaje pytanie od czego zacząć? Najpierw powinniśmy zacząć od właśnie ścian, aby nie zniszczyć podłogi, którą zrobimy na końcu. Deweloper najczęściej dostarcza lokum w którym ściany są jedynie otynkowane. Tynk jest maszynowy i jeżeli wykonawca zrobił go porządnie nie będzie potrzeby nakładania gładzi, której koszt może wynieść kilkanaście dodatkowych tysięcy złotych. Na tynk musimy nałożyć farbę. Dzisiaj w marketach budowlanych mamy ogromny wybór nie tylko kolorów ale także rodzajów farby. Najtańsza będzie zwykła farba do wnętrz, a najdroższa taka, którą później można zmywać plamy. Kosz tej drugiej może być nawet dwa razy większy od standardowej. Lepsze będzie też krycie farby co sprawia, że jej wydajność będzie większa. W przypadku ograniczonego budżetu można jednak w tym przypadku wybrać tańszą opcję. Kiedy mamy już ściany gotowe, warto zastanowić się nad wykończeniem podłóg. Można wyłożyć podłogę deskami z drzewa, które jednak jest drogie i będzie dwa razy droższym rozwiązaniem niż panel podłogowy.

 

Trwałość obu rozwiązań jest podobna, więc można w tym przypadku znów zaoszczędzić i wybrać panele. Kiedy mamy już gotowe podłogi i ściany można przystąpić do zakupu urządzeń i mebli do środka. Najdroższym pomieszczeniem będzie kuchnia oraz meble do niej. Najtańszym rozwiązaniem będzie zakup gotowych mebli, których wymiary jednak nie do końca mogą pasować do rozmiarów naszego pomieszczenia. Minusem więc tego rozwiązania będą nieuniknione szpary między ostatnią szafką, a ścianą. W tanich meblach, będą również występować tanie rozwiązania. Prawdopodobnie będziemy musieli się obejść bez zawiasów z cichym domknięciem lub lakierowanych frontów. Oprócz mebli potrzebujemy też w kuchni urządzeń AGD. Najtaniej będzie jeżeli wybierzemy urządzenia wolnostojące, czyli nie zabudowane w meblach. Są one reguły nieco tańsze oraz potrzebować będziemy mniej materiału z mebli. Warto też w celu znalezienia dobrej oferty poszukać w sieci promocji na sprzęt AGD oraz wybrać mniej rozpoznawalne marki urządzeń. W pokojach ważnym wyborem będą wszelkiego rodzaju meble. Warto pojeździć po sklepach meblowych, czasem można znaleźć promocję na sztuki z wystawki. Są one zazwyczaj kilkanaście procent tańsze, mogą jedynie posiadać bardzo niewielkie ślady użytkowania zostawione przez klientów podczas oględzin.

 

jak-tanio-urzadzic-pierwsze-wlasne-4-sciany

ABOUT THE AUTHOR