Breaking News
 |  | 

Inne

Jak znaleźć ekipę remontową? Fachowiec do remontu mieszkania w sieci.

img-responsive

Remont mieszkania to bardzo ważna dla wielu osób kwestia i nikt nie chce, aby coś poszło przy nim nie tak. Dlatego o ile nie zajmujemy się tego typu robotami na własną rękę, ogromne znaczenie będzie mieć znalezienie profesjonalnej ekipy remontowej, która zrobi wszystko wedle naszych oczekiwań. Nie każdy jednak zna najlepszych fachowców do remontu mieszkania w okolicy. Jak więc ich znaleźć i jak właściwie się do tego przygotować?

Odpowiednie przygotowanie przed szukaniem ekipy remontowej

Nie powinieneś zaczynać rozmów z budowlańcem bez odpowiedniego przygotowania. Nawet jeżeli z remontem mieszkania masz tyle wspólnego co Magda Gessler z lotnictwem, możesz ustalić niektóre szczegóły samodzielnie. Na pewno priorytetem będzie wybranie konkretnego terminu na remont. Należy wziąć pod uwagę, że profesjonaliści bardzo często mają sporo zleceń i na wolny termin z ich strony możemy czekać kilka miesięcy. Jednak czas na zakup materiałów budowlanych i znalezienie fachowca może wynosić nieco mniej – bezpiecznym wyjściem będzie rozpoczęcie planów z kilkutygodniowym wyprzedzeniem.

Warto również ustalić zakres prac i – jeśli to konieczne – zdecydować się jak powinno wyglądać pomieszczenie po remoncie. Dzięki temu możemy samodzielnie dowiedzieć się jakich produktów i w jakiej ilości będziemy potrzebować. Dzięki zapasowi czasu możemy poszukać potrzebnych materiałów budowlanych na sprzedaż na stronach z ogłoszeniami. Całkiem często osobom, które wolały “mieć za dużo niż za mało” zostały niepotrzebne kleje, zaprawy oraz inne materiały, których chcą się pozbyć. Stąd też mogą skusić się na ich odsprzedaż po atrakcyjnej (dla Ciebie) cenie, a czasem nawet oddają niewielkie ilości za darmo.

Możesz także pokusić się o wstępną wycenę całości remontu. W sieci łatwo znaleźć odpowiednie kalkulatory, które podają nawet średnie ceny robocizny w Twoim regionie – da Ci to także pole do popisu w kwestii negocjacji stawki za remont.

Jak znaleźć ekipę remontową

Wszystko ustalone? Znajdź ekipę remontową

Nie jest to wbrew pozorom takie proste. Często dobre ekipy remontowe reklamowane są przez zadowolonych klientów dzięki tak zwanej “poczcie pantoflowej”. Jednak to, że Twojej koleżance Pan Majster zrobił dobrze remont łazienki, nie oznacza od razu, iż pięknie zajmie się Twoją kuchnią.

Oczywistym rozwiązaniem będzie zapewne dla Ciebie znalezienie ekipy remontowej w sieci. Jak się za to zabrać? Możesz chociażby wpisać w wyszukiwarce “firma remontowa“, “remonty” i dodać nazwę Twojej miejscowości. Dzięki temu możesz przejrzeć oferty lokalnych firm i znaleźć opinie na ich temat (chociaż niestety coraz częściej opinie w internecie ulegają manipulacjom). Jaki jest minus tego rozwiązania? Przede wszystkim ilość. Mimo ogromnego rozwoju technologii firmy niemające z nią nic wspólnego potrafią zapominać o wprowadzaniu swoich danych w sieci. Stąd też wiele ekip możesz po prostu przegapić.

Nie zapominają one jednak o tym, w jaki sposób dawniej zdobywało się klientów. Otóż sposobem na to były ogłoszenia. Czy to na słupach, czy w gazetach. Dlatego też nawet majstrowie “starej daty” często udostępniają swoje oferty remontów w serwisach ogłoszeniowych. I wbrew pozorom nie jest to wybór w ciemno. Jeśli bowiem szukasz profesjonalnej firmy, zapewne postara się ona o dobrą wizytówkę w formie ogłoszenia (albo nawet strony internetowej). Jeśli natomiast “fachowiec” nie przykłada się do tego jak wygląda jego oferta remontu, możesz zastanawiać się jak wygląda sam remont…

Jak znaleźć ekipę remontową? Pamiętaj o formalnościach!

Jeśli nawet już zdołasz namierzyć odpowiedniego budowlańca, pamiętaj o niezbędnej “papierologii”. Podpisanie stosownej umowy może bowiem uchronić Cię przed oszustwem, lub nierespektowaniem ustalonych warunków. Odpowiednia umowa powinna zawierać dokładny opis planowanego zakresu prac, przybliżonego terminu realizacji oraz formy, wysokości i terminu wynagrodzenia. Ze względu na to, że ustna umowa tego typu nie jest w oczach prawa wiążąca, obu stronom powinno zależeć na sporządzeniu fizycznej kopii. Jeśli więc wybrany fachowiec próbuje się od tej formalności wymigać, powinna zapalić Ci się w głowie czerwona lampka.

Dobrym pomysłem może być w tym przypadku skorzystanie z pomocy osoby oferującej usługi prawne. Może ona przygotować nam zgodny z prawem dokument zabezpieczający interesy obu stron.

Tags
jak-znalezc-ekipe-remontowa-fachowiec-do-remontu-mieszkania-w-sieci

ABOUT THE AUTHOR