Breaking News
 |  | 

Wnętrze

Jakie meble sprawdzą się w salonie w stylu rustykalnym?

img-responsive

Styl rustykalny to bardzo odważne rozwiązanie aranżacji wnętrz. Zdecydowanie bardzo szybko pokochają go fani klasycznych i eleganckich pomieszczeń, w których dobrze się czują. Od jakiegoś czasu styl rustykalny zyskuje na popularności w naszych domach oraz mieszkaniach, dlatego warto zastanowić się, jakie meble będą pasować do salonu, który utrzymany jest w tej konwencji. Rustykalizm we wnętrzach to przede wszystkim unikalne połączenie klasyki drewna oraz solidnych mebli z nowoczesnymi odsłonami dodatków. Powstał on na bazie połączenia tradycji oraz trendu ekologicznego i dążenia do zachowania równowagi w swoim otoczeniu.

W rustykalnym salonie bardzo dobrze będa pasowały naturalne materiały, takie jak drewno oraz dodatki w postaci roślin. Końcowym efektem aranżacji salonu powinno być uzyskanie przytulnego, a nawet sielskiego wnętrza, które będzie nawiązywało do wiejskich domów. To sprawia, że meble do salonu rustykalnego w dużej mierze powinny być wykonywane z solidnego drewna. Tu możemy postawić na dość dużą kreatywność, ponieważ w stylu tym sprawdzą się zarówno postarzane drewniane meble, te bielone oraz klasyczne surowe meble o prostych bryłach.

Co jeszcze dobrze odnajdzie się w salonie rustykalnym?

Styl rustykalny to również określona gama kolorów, które dobrze się w nim odnajdują. Tu świetnie pasuję wszelkiego rodzaju odcienie pastelowej żółci, zieleni oraz błękitu. Każda z tych barw dodaje naturalności wnętrzu, dlatego dobrze się w nim odnajdzie. W przypadku mebli wypoczynkowych warto zwrócić uwagę na jasne meble lub kontrastujące do nich ciemne meble, wykończone skórą naturalną lub ekoskórą. Modele te dodatkowo podkreślą wyjątkowość pokoju dziennego w stylu rustykalnym oraz jego elegancję.

Koniecznie musimy pamiętać o tym, że w naszym salonie powinniśmy postawić na odpowiedni balans. Zbyt duża liczba ciężkich drewnianych elementów może negatywnie wpłynąć na estetykę wnętrza oraz nasze odczucia. Klasyczne drewno powinno być przełamywane jaśniejszymi dodatkami, na przykład białymi meblami i jasnymi ścianami. To w towarzystwie pastelowych barw sprawi, że przytulny salon w stylu rustykalnym będzie miejscem, które bardzo szybko pokochamy. Drewniane meble będą nie tylko estetyczne, ale również będą pełniły ważną funkcję dekoracyjną.

Kategoria: dom

Tags
jakie-meble-sprawdza-sie-w-salonie-w-stylu-rustykalnym

ABOUT THE AUTHOR