Breaking News
 |  | 

Budowa i nieruchomości

Jakie rodzaj budownictwa nam odpowiada

img-responsive

Kiedy już znajdziemy te naszą drugą połowę i zapragniemy zamieszkać we własnych czterech kątach, to warto zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemy. Czy chcemy zakupić mieszkanie w bloku ( i jakim: starym budownictwie czy w całkiem nowym budynku?). A może chcemy zamieszkać w domku na własnej działce i tego rodzaju budownictwo nas interesuje? Warto te zapoznać się z rynkiem nieruchomości, który pokaże nam jakie są aktualne tendencje cenowe poszczególnych obiektów. Pamiętajmy również, ze cena naszego domu jest zależna od lokalizacji, która ma bardzo ważny wpływ na kształtowanie tej kategorii…

Mieszkanie w bloku

Mieszkania z rynku wtórnego są stosunkowo tanie. Musimy pamiętać, ze takie mieszkanie albo jest wykończone pod poprzednich właścicieli lub należy przeprowadzić gruntowny remont zanim sami się tam wprowadzimy. Możemy również pomyśleć o tym, ze poprzedni właściciele nie mieszkali w tym mieszkaniu do czasu aż je kupiliśmy i mieli lokatorów, którzy wynajmowali lokal od właścicieli. Wówczas mieszkanie też będzie do gruntownego remontu lub odświeżenia. Trochę innym rozwiązaniem może być zakup mieszkania w budynku dopiero co wybudowanym. Wówczas musimy samodzielnie wykończyć całe lokum, ponieważ do zrobienia jest wszystko, od podłogi aż po sufity. Pamiętajmy także, ze ceny mieszkań są zależne od ich lokalizacji. Jeśli lokale w nowym budownictwie znajdują się w centrum miasta, to ich ceny za mkw od razu szybują w górę. Niestety, ale mieszkania w dobrej lokalizacji są wyjątkowo kosztowne.

Własny domek

Są też osoby, które nie chcą mieszkać w bloku, zarówno nowym jak i starym. Wolą swobodę własnego domu i działki. Takie osoby z chęcią kupią domek za miastem lub zamieszkają razem z babcią na wsi. Z chęcią też zajmą się grządkami z warzywami czy też kwiatami. To własnie te osoby będą decydować się również na pracę zdalną, która staje się coraz bardziej popularna. Warto rozważyć ten rodzaj budownictwa, ponieważ kochają bliski kontakt z przyrodą i przestrzenią, która tylko w ten sposób jest do osiągnięcia. Cudowny mały domek może skusić nawet największego mieściucha, który zawsze zarzekał się, że jedynie mieszkanko w bloku będzie mu odpowiadać. Jednak warto pamiętać, że na dłuższą metę trzeba lubić koszenie trawnika, czy pielenie grządek z marchewką. Niestety jest to życie nie dla każdego. Są osoby, które nawet wbrew urokowi nie skuszą sie na posiadanie własnego domku oraz działki.
Jak widać wybór naszej nieruchomości jest wyjątkowo skomplikowany i zależny od wielu czynników. Niektórzy wybiorą lokum w starym budownictwie, jeszcze inni w nowym, a inni skuszą się na sielankowy domek pod miastem albo już w ogóle na wsi. to już indywidualny wybór każdego z nas. W końcu każdy lubi co innego i każdemu będzie odpowiadał całkiem inny rodzaj budownictwa. Jedni zdecydują się na któreś z mieszkań a kto inny na domek za miastem z własnym ogródkiem. Warto o tym pamiętać przy wyborze własnego miejsca zamieszkania.

jakie-rodzaj-budownictwa-nam-odpowiada

ABOUT THE AUTHOR