Breaking News
 |  | 

Wnętrze

Komfort snu w nocy – czy poduszka jest nam w stanie go zapewnić?

img-responsive

Obecnie coraz więcej osób zmaga się z prawidłowym wysypianiem się, bólem karku czy głowy zaraz po przebudzeniu się. Powodem tego może być źle dobrana poduszka. Jak się okazuje, nie każdy z nas wie, na czym tak naprawdę polega jej wybór oraz dlaczego jest tak ważnym elementem wyposażenia łóżka. Zatem, jak poduszka zapewnia komfort snu w nocy?

Komfort snu w nocy a poduszka

Poduszka do spania to produkt, który w znaczny sposób wpływa na zdrowy sen, czyli taki, po którym budzimy się wypoczęci, pełni energii oraz w dobrym humorze. To właśnie dzięki niej nasza głowa ma zagwarantowaną odpowiednią pozycję przez cały czas. Przekłada się to do prawidłowej regeneracji oraz odprężenia mięśni szyi. Oprócz tego odpowiada za właściwą stabilizację barków oraz kręgosłupa w odcinku szyjnym. Decydując się na niewłaściwie dobraną do nas poduszkę, możemy liczyć się nie tylko z obniżeniem jakości snu, ale także zmęczeniem, złym samopoczuciem oraz silnymi bólami karku lub barków. Często także dochodzi do chrapania czy też powstawania bezdechu sennego, gdyż drogi oddechowe nie są w pełni drożne. Na szczęście można tego uniknąć! A na czym dokładnie polega wybór właściwej poduszki?

Jak wybrać dobrą poduszkę?

Decydując się na dobrą poduszkę do spania, warto przede wszystkim zastanowić się nad osobistymi preferencjami oraz oczekiwaniami co do wybranego przez siebie modelu. Jest to ważne, gdyż pomoże we wskazaniu konkretnego modelu. Współczesny rynek daj nam dość szeroki wybór, dlatego przy wyborze poduszki do spania uwzględnia się przede wszystkim:

  • rozmiar, czyli długość i szerokość,

  • stopień twardości,

  • wysokość,

  • rodzaj wypełnienia,

  • preferowana przez nas pozycja do spania.

Inne akcesoria sypialne niezbędne w łóżku

Oprócz poduszki warto także zainwestować w odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb i preferencji materac. Jest to wyjątkowy produkt, który zagwarantuje nam najlepsze wsparcie sylwetki. Jest to możliwe z uwagi na niemalże idealne dopasowanie się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika. Jednak poduszka i materac to nie wszystko! Do innych, ale równie ważnych akcesoriów sypialnianych zalicza się:

  • kołdra – odpowiada za komfort termiczny oraz przyjemne wrażenie otulenia,

  • pościel – umożliwia zachowanie czystości oraz wysokiego poziomu higieny w łóżku,

  • prześcieradło – zabezpiecza materac przed zabrudzeniem,

  • ochraniacz na materac – gwarantuje ochronę materaca przed zabrudzeniem, a także zawilgoceniem,

  • stelaż – wspiera materac oraz zwiększa komfort wypoczynku.

Nie ma co ukrywać – zdrowy sen jest ściśle uzależniony od tego, na czym śpimy. Warto zatem skomponować swoje łóżko z wysokiej jakości produktów, które znajdziemy w ofercie sklepów stacjonarnych i internetowych. Zalicza się do nich poduszki, a także kołdry czy materace.

Artykuł sponsorowany.

komfort-snu-w-nocy-czy-poduszka-jest-nam-w-stanie-go-zapewnic

ABOUT THE AUTHOR