Breaking News
 |  | 

Wnętrze

Konserwacja drewna: 3 kroki dla długiej trwałości.

img-responsive

Konserwacja drewna.

Jeśli drewno na zewnątrz nie jest konserwowane, wiatr, deszcz, grad, mróz itp. mogą ją z czasem pogorszyć. Dlatego ważne jest, aby od samego początku dobrze chronić drewno na zewnątrz, niezależnie od tego, czy są to meble ogrodowe, ogrodzenie, czy coś zupełnie innego. Odpowiednio zabezpieczone drewno może przetrwać wiele lat. Postępuj zgodnie z trzema krokami dotyczącymi konserwacji drzewa, aby uzyskać najlepszą trwałość.

1. Przygotowanie.

Przed przystąpieniem do malowania drewna należy je przygotować. Przygotowanie jest ważnym punktem w pielęgnacji drewna – niezależnie od tego, czy jest to drewno nowe, czy wcześniej obrobione. Przygotowanie drewna zapewnia, że jest trwałe i gotowe do dalszej obróbki.

Nie każde drewno jest nowe, nawet jeśli je kupiłeś. Jeśli drewno zostało pozostawione na zewnątrz w ładunku drewna, naturalny rozkład już trwa. Jeśli drewno jest szare i matowe, lub jeśli ma luźne włókna, może być konieczne potraktowanie go specjalnym środkiem do drewna. Drewno impregnowane ciśnieniowo jest zwykle zbyt wilgotne, aby chronić nowe drewno. Może minąć nawet rok, zanim będzie można je pomalować.

Jeśli drewno wygląda na wytarte i łuszczy się, to czas na konserwację za pomocą nowej ochrony drewna. Zepsute drewno należy wymienić, skraplacze muszą zostać naprawione, a powłoki usunięte.

Następnym krokiem jest upewnienie się, że drewno jest trwałe, tak aby ochrona drewna nie łuszczyła się. Należy usunąć luźną farbę / środek do konserwacji drewna i zdegradowane włókna drewna skrobakiem, papierem ściernym lub szlifierką i dokładnie wyczyścić. Gdy drewno wyschnie, powierzchnię należy przeszlifować.

2. Gruntowanie.

Jeśli zależy Ci na jak najdłuższej trwałości podczas pielęgnacji drewna, warto je zagruntować. Kiedy drewno jest całkowicie czyste, suche i twarde, można je zagruntować. Podkład wnika w drewno i chroni je przed gniciem i grzybami, a ochrona drewna lepiej przylega. Kiedy już zagruntujemy drewno, w ciągu 14 dni należy sięgnąć po impregnat do drewna i pokryć nim nasze drewno. Drewno egzotyczne jest naturalnie chronione przed gniciem i grzybami i dlatego nie powinno być gruntowane.

Nowe, surowe drewno należy zawsze zagruntować przed montażem lub bezpośrednio po nim. Gruntowanie drewna impregnowanego ciśnieniowo przed malowaniem jest konieczne tylko wtedy, gdy drewno pozostawało niezabezpieczone przez ponad sześć miesięcy. Jak wspomniano, podkład chroni drewno przed gniciem i grzybami, a tym samym spowalnia naturalną degradację drewna. W związku z tym gruntowanie jest ważną częścią konserwacji przy obróbce drewna.

Jeśli twoje drewno było wcześniej impregnowane środkiem do konserwacji drewna, zagruntować je tylko w miejscach, w których środek do drewna jest całkowicie starty, a drewno wydaje się nagie. Sprawdź drewno i napraw wszelkie wady, usuń luźne zabezpieczenie drewna, a następnie zagruntuj obszary drewna, które tego potrzebują.

3. Ochrona drewna.

Doszliśmy do trzeciego i ostatniego kroku w poradniku dotyczącym konserwacji drewna. Kiedy zabezpieczasz drewno, zalecamy, aby zawsze nakładać co najmniej dwie warstwy, aby uzyskać dobrą ochronę i trwałość. Szczególnie odsłonięte powierzchnie muszą zawsze mieć dodatkową warstwę.

Dobre rady dotyczące pielęgnacji drewna.

Jeśli zastosujesz się do 3 kroków i zastosujesz odpowiednią ilość zabezpieczenia drewna odpowiadającą gamie produktu – to od samego początku jesteś na dobrej drodze. Regularne czyszczenie i konserwacja drewna to warunek jego optymalnej trwałości.

Nie maluj w bezpośrednim świetle słonecznym, ponieważ ochrona drewna wysycha zbyt szybko, co powoduje smugi i teksturę. Zamiast tego poczekaj, aż słońce nie będzie bezpośrednio nad tym, co chcesz pomalować.

Z reguły przezroczystą ochronę drewna nakłada się pędzlem, aby uzyskać jednolity efekt. W przypadku nieprzezroczystej ochrony drewna, kiedy jest to np. farba do drewna , możesz jednak użyć wałka lub pędzla, w zależności od tego, co chcesz pomalować. W przypadku nieobrobionego drewna można używać zarówno wałka, jak i pędzla. W przypadku gładkiej stolarki zaleca się pędzel lub wałek z krótkim włosiem.

konserwacja-drewna-3-kroki-dla-dlugiej-trwalosci

ABOUT THE AUTHOR