Breaking News
 |  | 

Wnętrze

Materace i certyfikaty jakości: dlaczego warto wybierać materace certyfikowane?

img-responsive

Decydując się na wysokiej jakości materac do spania, wielu z nas zastanawia się nad osobistymi potrzebami i preferencjami. Obejmują one m.in. rodzaj wypełnienia, stopień twardości czy rozmiar. Jednak kiedy planujemy zakup nowego materaca, warto także zwrócić uwagę na certyfikaty jakości. A dlaczego warto wybierać materace certyfikowane oraz jakie certyfikaty jakości są ważne?

O czym świadczą poszczególne certyfikaty?

Materace certyfikowane to nie tylko gwarancja wyższej jakości, ale także troski o zdrowie i środowisko. Zakupiony przez nas model w zależności od przeznaczenia oraz właściwości, powinien wyróżniać się poszczególnymi certyfikatami. A o jakich warto wiedzieć?

Certyfikat Oeko-Tex

Certyfikat Oeko-Tex na terenie Polski nadaje Instytut Inżynierii Materiałów Włókienniczych w Łodzi, który jest przedstawicielem szwajcarskiego stowarzyszenia zajmującego się badaniami z zakresu ekologii tekstyliów i skóry. Zadaniem tego atestu jest potwierdzenie bezpieczeństwa materaca względem człowieka oraz środowiska. Aby produkt został odznaczony certyfikatem, musi spełniać wiele rygorystycznych norm – zarówno sam materac, jak i jego komponenty badane są pod kątem zawartości substancji uznanych za szkodliwe lub potencjalnie groźnych dla zdrowia człowieka.

Pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka

Materace przeznaczone dla najmłodszych użytkowników powinny posiadać atest nadawany przez Instytut Matki i Dziecka. Zaświadcza on o ich bezpieczeństwie na trzech płaszczyznach – ogólnej, zdrowotnej oraz rozwojowej. Stosunkowo ciężko jest go uzyskać, dlatego jest on jednym z najbardziej prestiżowych.

Certyfikat AEH

Wiele renomowanych firm posiada własne centra badawcze, w których stale opracowuje się sposoby na polepszenie jakości swoich produktów. Podobnie jest w przypadku marki Hilding, gdyż w swoim laboratorium przeprowadza testy produktów pod kątem czterech parametrów – ergonomii, higieny, właściwości termicznych oraz trwałości. Materace, które przejdą rygorystyczne testy dostają certyfikat AEH.

Materace medyczne z certyfikatem CE

CE to oznaczenie, które jest stosowane w odniesieniu do produktów wprowadzanych na rynki państw zrzeszonych w Unii Europejskiej oraz w krajach należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Umieszczenie tego znaku stanowi degradację odnośnie spełniania warunków unijnych dyrektywach. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikowi, ochronę jego zdrowia oraz środowiska.

Dlaczego najlepszym rozwiązaniem są materace certyfikowane?

Nie da się ukryć, że produkty posiadające certyfikaty wyróżniają się na tle innych jakością wykonania. Mamy wówczas świadomość, że ich budowa oraz właściwości są zgodne z zapewnieniami producenta. Jednak dlaczego jeszcze materace certyfikowane są najlepszym wyborem? Jak się okazuje, są:

  • bezpieczne dla zdrowia, gdyż nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie,

  • produkowane z poszanowaniem środowiska,

  • trwałe i wydajne, ponieważ zostały poddane rygorystycznym testom,

  • gwarantują odpowiednie wsparcie dla ciała podczas snu,

  • zapewniają komfortowy wypoczynek, co przekłada się na efektywny wypoczynek.

Przed zakupem materaca warto zwróć uwagę na posiadane przez niego certyfikaty, które potwierdzają zgodność z najwyższymi standardami. Taka inwestycja nie tylko zapewni nam zdrowy i spokojny sen, ale także przyczyni się do troski o środowisko.

Artykuł sponsorowany.

materace-i-certyfikaty-jakosci-dlaczego-warto-wybierac-materace-certyfikowane

ABOUT THE AUTHOR