Breaking News
 |  | 

Wnętrze

Materace miękkie, średnie i twarde. Który wybrać i dla kogo?

img-responsive

Twardość materaca to niewątpliwie najważniejszy aspekt, którym powinniśmy kierować się podczas wyboru najlepszego dla nas modelu. Wpływa on bowiem nie tylko na naszą wygodę, ale także zapewnia odpowiednią stabilizację naszego ciała podczas snu. Warto też wiedzieć, że materaca są najczęściej dostępne w trzech wariantach: miękkim, średnim oraz twardym. Czym charakteryzuje się każdy z nich i dla kogo będzie on dobrą opcją? Tego dowiesz się w tym artykule!

Materace miękkie

Materace miękkie to modele, które charakteryzują się przede wszystkim wysoką elastycznością i sprężystością. Na tego typu podłożu nasze ciało się wręcz zapada, ale mimo to materac może zapewniać odpowiednią stabilizację sylwetki. Jak to możliwe? Jego wypełnienie dopasowuje się bowiem do kształtu naszego ciała oraz dostosowuje się do jego wagi. Materac miękki może też pochwalić się tym, że redukuje ilość punktów nacisku, przez co cieszymy się większym komfortem podczas wypoczynku. Z drugiej strony jednak z materacy miękkich powinny zrezygnować osoby o dolegliwościach bólowych stawów oraz te śpiące na brzuchu. Tak elastyczne podłoże może prowadzić do niewłaściwego ułożenia kręgosłupa podczas snu, co tylko spowoduje nasilenie problemu.

Materace średnie

Czym z kolei cechują się materace średnie? Są to modele o średniej twardości, które wiele osób uważa za tzw. złoty środek. Materace średnie stanowią bowiem kompromisowe rozwiązanie między podłożem o dużej twardości a tym miękkim, niekoniecznie zapewniającym odpowiednią stabilność ciała. Są zatem doskonałą opcją dla wszystkich, którzy poszukują zarówno wygody, jak i właściwego wsparcia podczas snu. Materace średnie są jednak w szczególności dobrym wyborem dla osób śpiących na boku – pomagają one w utrzymaniu prawidłowej linii kręgosłupa i redukują nacisk na biodra oraz barki. Jeśli pasujesz do jednego z powyższych przypadków, śmiało zdecyduj się na nabycie materaca średniego!

Materace twarde

Materace twarde charakteryzują się natomiast minimalną sprężystością, ale za to oferują największe wsparcie dla kręgosłupa i innych stawów. Mogą być więc najbardziej pożądane przez osoby wymagające szczególnej troski dla swoich pleców. W przypadku wszelkich dolegliwości bólowych oraz w trakcie rehabilitacji modele twarde także jak najbardziej są zalecane. Koniec końców trudno się nie zgodzić, że to właśnie one gwarantują najlepszą stabilizację naszej sylwetki w czasie snu, nawet jeśli mamy tendencję do przewracania się z boku na bok. Materace twarde tłumią ruch i pozwalają spokojnie wypocząć w odpowiednich dla naszego zdrowia warunkach.

Podsumowując, wśród ofert materacowych możemy natknąć się na modele o różnej twardości, a każdy z nich sprawdzi się lepiej w odmiennych przypadkach. Wybór konkretnego materaca będzie więc zależał od naszych indywidualnych preferencji oraz potrzeb.

Artykuł sponsorowany.

materace-miekkie-srednie-i-twarde-ktory-wybrac-i-dla-kogo

ABOUT THE AUTHOR