Breaking News
 |  | 

Wnętrze

Moda na DIY. Robimy łatwy zagłówek.

img-responsive

Ostatnimi czasy, świat opanowała moda na szaleństwo związane z DIY, czyli mówiąc po polsku,, zrób to sam”. W Internecie krąży cała masa filmów na temat tego, jak odrestaurować meble, zrobić hamak lub zagłówek do łóżka DIY. zrobienie takiego najprostszego zagłówka, wcale nie jest skomplikowane i wbrew pozorom nie trzeba mieć żadnych specjalnych umiejętności. Łatwy instruktaż oraz skompletowanie wszystkich potrzebnych i niezbędnych do wykonania konstrukcji akcesoriów, sprawią, że zagłówek będzie nie tylko efektowny, ale też prosty w wykonaniu.

Zagłówek do łóżka DIY

Po zakupy najlepiej jest udać się do marketu budowlanego. Szeroki asortyment, nie tylko narzędzi, ale i tekstyliów, znacznie ułatwi nam sprawę, ponieważ zakupy zrobimy za jednym zamachem. Dodatkowo możemy też najczęściej liczyć na odpowiednie wycięcie płyty. Zanim udamy się do sklepu sprawdźmy wymiary naszego łóżka. Zagłówek powinien być odrobinę większy niż rama. Pamiętajmy jednak, aby jego wysokość nie była zbyt duża. Ogromny, imponujących rozmiarów zagłówek, przyćmi pozostałe elementy dekoracyjne w pokoju lub sypialni, a także przytłoczy niewielką przestrzeń. Kiedy mamy już gotową płytę ze sklejki lub pilśni, musimy kupić gąbkę materacową o dość dużej twardości, materiał na pokrycie zagłówka, specjalistyczny klej do tkanin oraz dekoracyjną taśmę do wykończenia krawędzi.

Robimy zagłówek krok po kroku

Powierzchnię naszej deski smarujemy klejem. Mocujemy do niego gąbkę materacową. Najlepiej jest poczekać aż wyschnie i dopiero przykleić materiał. Na materiał uprzednio wycięty, również powinniśmy nałożyć klej. Pamiętajmy aby kawałek materiału był większy niż front zagłówka. Wystające części materiału chowamy na tylnej ścianie zagłówka. Tył deski czy płyty pilśniowej powinien również być pokryty. Do tego celu użyjemy resztek materiału. Końcowym etapem prac jest naklejenie taśmy dekoracyjnej. Pamiętajmy, że zagłówki o nietypowych kształtach, np. zaokrąglone mogą powodować niedopasowanie materiału. Bezpiecznie jest, gdy na początek wykonamy prosty model, ale nie mniej efektowny. Ładny zagłówek chroni też ścianę przed zabrudzeniami. Aby zaakcentować jego urodę możemy fragment ściany pomalować lub nakleić na nią tapetę.

 

Tags
moda-na-diy-robimy-latwy-zaglowek

ABOUT THE AUTHOR