Breaking News
 |  | 

Wnętrze

Montaż drzwi ognioodopornych

img-responsive

Podczas montowania drzwi przeciwpożarowych, ważne jest aby zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów, które pomogą nam w prawidłowy sposób to zrobić i po prostu podnieść poziom naszego bezpieczeństwa w domu, gdyż właściwie dobrane i zamontowane drzwi przeciwpożarowe wydatnie ograniczają rozprzestrzenianie się ognia w razie pożaru. Zalecaną opcją jest montaż tego typu drzwi między garażem a częścią mieszkalną lub jako drzwi wewnętrzne wejściowe do kotłowni, ponieważ to właśnie w takich miejscach jak kotłowania czy garaż najczęściej znajdują się materiały łatwopalne, które mogą wywołać w naszym mieszkaniu pożar. Odpowiednio dobrane zapewniają możliwość szybkiej i sprawnej ewakuacji z budynku.

 

Aby drzwi ognioodporne pełniły swoją kluczową rolę muszą być koniecznie zamknięte, dodatkowo aby być pewnym że w chwili wybuchnięcia pożaru drzwi będą zamknięte można również zacząć stosować samozamykacz, który podniesie poziom naszego bezpieczeństwa.
Materiały, z których najczęściej wykonuje się drzwi ppoż i które najlepiej sprawdzają się w tej funkcji to z pewnością stal i aluminium.
Nie musimy się martwić również o tą bardziej wizualną stronę, producenci zadbali również o to.
Warto zainwestować trochę czasu i pieniędzy aby być pewnym swego bezpieczeństwa!!

 

montaz-drzwi-ognioodopornych

ABOUT THE AUTHOR