Breaking News
 |  | 

Wnętrze

Najlepszy sposób ogrzewania domu za pomocą prądu

img-responsive

Czy warto inwestować w infrastrukturę do ogrzewania domu za pomocą prądu? Zdecydowanie tak, jeżeli tylko wybierze się ogrzewanie podczerwienią. Ogrzewanie domu za pomocą paneli na podczerwień to jeden z tych sposobów, który zdobywa coraz szersze uznanie i popularność, między innymi za efektywność oraz niskie wydatki w skali roku.

Ogrzewanie podczerwienią – na czym to polega

Na czym zatem polega ogrzewanie domu za pomocą paneli na podczerwień? Panele montowane są na ścianach lub suficie w konkretnym pomieszczeniu, a następnie po włączeniu ich do prądu emitują fale elektromagnetyczne, które są podobne do fal emitowanych przez słońce. Ciepło związane z emitowanie tych fal jest Następnie pochłaniane przez wszystkie elementy wyposażenia konkretnego wnętrza, a zatem meble, dywany, książki oraz inne drobne bibeloty, ale też przez same ściany, sufit oraz podłogę. To właśnie stamtąd następnie oddawane jest ciepło, dzięki któremu w pomieszczeniu podnosi się temperatura. Te stosunkowo skomplikowane mechanizmy fizyczne prowadzą po prostu do tego, że w całym domu odczuwamy przyjemne ciepło, które jest też zdrowe. Powietrze nie jest przesuszone, nie wirują i nie unoszą się alergizujące drobinki kurzu i pyłu, bo ten sposób ogrzewania nie wymaga ruchu powietrza.

Tanie ogrzewanie na podczerwień

Tanie ogrzewanie na podczerwień to możliwość zrezygnowania z drogiej infrastruktury – można uniknąć organizowania kotłowni, zakupu renomowanego kotła do palenia, kaloryferów oraz rurek. Montaż tego wszystkiego sporo kosztuje, zaś które padło ogrzewanie na podczerwień wystarczy kupić jedynie panele. Wybór paneli jest ogromny i każdy może dostosować modele oraz ceny do własnego budżetu. Można zdecydować się na klasyczne panele, lub na panele designerskie, a nawet spersonalizowane, stworzone na specjalne zamówienie klientów.

Ogrzewanie podczerwienią – do jakiej nieruchomości oraz koszty

Tanie ogrzewanie za pomocą paneli na prąd będzie idealnym rozwiązaniem do nowo powstałych budynków, w których zastosowano energooszczędne materiały i technologie, które odpowiednio odizolowano i ocieplono. W takich domach ogrzewanie na podczerwień będzie najbardziej opłacalne, bo straty ciepła są tam wyjątkowo niskie. W przypadku właśnie takich nowoczesnych budynków, ogrzewanie na podczerwień jest naprawdę tanie i w skali roku będzie zdecydowanie mniej kosztowało niż klasyczne ogrzewanie za pomocą gazu. Poza tym w tym miejscu warto wspomnieć też o kwestiach ekologicznych, o zdecydowanie zerowym zanieczyszczeniu powietrza podczas użytkowania paneli, oraz o kwestiach zdrowotnych związanych z lepszą jakością powietrza w domu.

 

najlepszy-sposob-ogrzewania-domu-za-pomoca-pradu

ABOUT THE AUTHOR