Breaking News
 |  | 

Inne

Odkryj magiczne Pomorze z książkami dostępnymi na Matfel.pl

img-responsive

Trójmiasto, czyli Gdańsk, Sopot i Gdynia, to region pełen historii, kultury i unikalnych miejsc, które warto odkryć. Dwie niezwykłe książki dostępne na Matfel.pl – “Gdańsk, Sopot, Gdynia – wersja francuska” oraz “Polska Niezwykła – Pomorskie w.2023” – pozwolą Ci zagłębić się w fascynującą historię i kulturę Pomorza.

Gdańsk – perła Bałtyku

Gdańsk, położony nad Zatoką Gdańską, to miasto o bogatej historii, sięgającej czasów Mieszka I. To właśnie tutaj, w latach 967-72, powstał gród z przystanią portową, założony przez pierwszego władcę Polski. Pierwsza wzmianka o Gdańsku pojawia się w “Żywocie św. Wojciecha”. Miasto określono mianem ‘Gyddanzyc’, nazwa pochodzi od pruskiego określenia na Motławę, oznaczającego błoto lub wilgoć.

W czasach dynastii Piastów, związki Gdańska z Polską były burzliwe, a rozbicie dzielnicowe nie sprzyjało utrzymaniu więzi z Pomorzem. Dopiero po śmierci księcia Mściwoja II, Gdańsk przeszedł w ręce Przemysła II. Dziś miasto szczyci się zachowanymi zabytkami, takimi jak dwa ratusze przy ulicach Długiej i Korzennej oraz charakterystyczny żuraw portowy.

Sopot – kulturalne serce trójmiasta

Sopot, położony między Gdańskiem a Gdynią, to serce kulturalne Trójmiasta. Słynny deptak “Monciak” tętni życiem przez cały rok, pełen kawiarni, restauracji i sklepów. Każdego roku przyciąga tysiące turystów, którzy pragną poczuć atmosferę tego nadmorskiego kurortu.

Gdynia – młode miasto z bogatą historią

Gdynia, najmłodsze z trzech miast Trójmiasta, powstała w XX-leciu międzywojennym, aby zapewnić Polsce dostęp do morza. Miasto szybko się rozwijało, stając się ważnym portem i ośrodkiem przemysłowym. “Dar Pomorza” i “Błyskawica” to dumne wizytówki Gdyni, będące jednymi z głównych atrakcji turystycznych.

Lubisz języki obce i interesuje Cię bogata historia Trójmiasta? W takim razie przewodnik “Gdańsk, Sopot, Gdynia” praca zbiorowa w wersji francuskiej jest właśnie dla Ciebie! Jest on również świetnym pomysłem na prezent dla przyjaciela lub przyjaciółki z zagranicy, którzy pragną odkrywać uroki tych wspaniałych miast. Nie zwlekaj i zamów już dziś na Matfel.pl! https://matfel.pl/product-pol-377536-Gdansk-Sopot-Gdynia-wersja-francuska-praca-zbiorowa.html

Pomorze – kraina zamków i tradycji

“Polska Niezwykła – Pomorskie w.2023” to przewodnik, który odkrywa przed nami bogactwo Pomorza. Region ten, nierozerwalnie związany z Bałtykiem i Państwem Krzyżackim, pełen jest historycznych zamków, do jednego z nich należy ten położony w Malborku – dawnej  siedzibie mistrza krzyżackiego. Pomorskie to także region, gdzie Kaszubi pielęgnują swoje tradycje, język i kulturę.

Na Kociewiu warto odwiedzić najstarsze polskie arboretum w Wirtach, gdzie rośnie jedyny w Polsce egzemplarz orzecha średniego oraz kolekcja tulipanowców amerykańskich. Żuławy Wiślane, zagospodarowane przez osadników holenderskich, oferują malownicze krajobrazy i historyczne zabytki.

Kraina w Kratę – unikalna architektura Pomorza

“Kraina w kratę”, rozciągająca się od Darłowa do Ustki i od Sławna do Słupska, zachwyca charakterystyczną zabudową ryglową, gdzie belki smołowane na czarno tworzą kraciasty wzór na bielonych ścianach. To unikalna cecha tego regionu, która przyciąga miłośników architektury i historii.

Możesz odkryć więcej tajemnic województwa pomorskiego, dzięki niezwykłemu przewodnikowi “Polska Niezwykła – Pomorskie w.2023”, dostępnemu na Matfel.pl: https://matfel.pl/product-pol-1690854-Polska-Niezwykla-Pomorskie-przewodnik-atlas-Opracowanie-zbiorowe.html

Dlaczego warto sięgnąć po te książki?

Obie książki – “Gdańsk, Sopot, Gdynia – wersja francuska” oraz “Polska Niezwykła – Pomorskie w.2023” – to doskonałe przewodniki, które pozwolą Ci zanurzyć się w historii i kulturze Pomorza. Dostępne na Matfel.pl, stanowią nie tylko cenne źródło wiedzy, ale również inspirację do podróży i odkrywania uroków Trójmiasta i jego okolic. Z ich pomocą poznasz fascynujące dzieje Gdańska, kulturalne atrakcje Sopotu oraz nowoczesny urok Gdyni. Dowiesz się także więcej o niezwykłej architekturze i tradycjach regionu pomorskiego. Odwiedź Matfel.pl i powiększ zbiór swojej biblioteczki o te dwie wyjątkowe pozycje. Nie pożałujesz.

odkryj-magiczne-pomorze-z-ksiazkami-dostepnymi-na-matfel-pl

ABOUT THE AUTHOR