Breaking News
 |  | 

Wnętrze

Ogródek na balkonie

img-responsive

Wiele osób decyduje się na zakup mieszkania nawet jeśli marzą o domu z ogródkiem, Czasami jest to oczywiście etap przejściowy, prowadzący do zakupu własnej posiadłości a nie tylko ciasnego mieszkanka w bloku. Warto jednak stworzyć namiastkę działki na małym metrażu jakim jest balkon. Czasem tego rodzaju aranżacje mogą się okazać niesamowitym sposobem na utworzenie mini ogrodów na balkonie, w końcu wystarczy raptem ławeczka, jakieś rośliny i kwiaty by stworzyć naprawdę niesamowitą atmosferę… Przedstawimy Wam jedną z możliwości.

Jak stworzyć magiczny zakątek na balkonie?

Jeżeli chcemy utworzyć ogródek na balkonie, to warto rozważyć położenie na nim zamiast płytek sztucznej trawy. Co prawda nie jest ona tak przyjemna w dotyku jak prawdziwa, ale całkiem nieźle ją imituje. Ponadto to dodatkowa porcja koloru zielonego w naszym zakątku. Kolejnym elementem są meble ogrodowe. Warto w przypadku balkonu wykorzystać ławeczkę, która jeśli oczywiście usytuowanie naszego bloku na to pozwala, przyczyni się do oglądania przez nas wschodów lub zachodów słońca. Delikatna drewniana ławka, a już najlepiej z metalowymi okuciami na pewno zagwarantuje nam nie tylko wygodę ,ale również czas odpoczynku na wsi.

Rośliny i kwiaty

Teraz przejdźmy do najważniejszego elementu naszego zakątka, czyli roślin i kwiatów. Z racji miejsca na którym projektujemy nasz mały ogród, to warto zastanowić się nad pionowym kwietnikiem, który przy okazji będzie stanowił półeczki na łapki i bibeloty, które będziemy chcieli mieć w chwilach wytchnienia pod ręką. Możemy w tym celu wykorzystać gotowe półki dostępne w marketach budowlanych (gdzie przy okazji możemy zakupić rośliny) Jak i wykonać je samodzielnie przy wykorzystaniu euro palet. My wolimy to drugie rozwiązanie, dzięki któremu będziemy mogli samodzielnie zaprojektować które części palety będą tworzyć miejsce na kwiaty, a które na półeczkę. W ten sposób wykonany mebel będziemy mogli zaaranżować w wolnej ścianie naszego balkonu, a obok postawić naszą ławeczkę. Wybierając rośliny warto postawić na byliny, jaki kwiaty do wysiewu, Pamiętajmy, że kilka roślin, które będą wisiały z “doniczki” na pewno doda uroku naszemu balkonowemu ogródkowi. Warto również rozważyć tradycyjne doniczki balkonowe, które przewiesimy przez balustradę. Dopełnienie naszego ogródeczka stanowić będą świeczki i lampy, nawet te solarne, dzięki którym otrzymamy optymalny efekt delikatnego ogródka w samym środku tętniącego życia miasta. w końcu o wcale nie jest takie trudne i kosztowne.
Urządzając nasz pierwszy ogródek na balkonie warto rozważyć każdą kwestię stanowiąca problem w aranżacji tak małej powierzchni jak balkon. W końcu balkony, w szczególności w starym budownictwie, potrafią być naprawdę mikroskopijne. Warto jednak pamiętać, że dzięki kilku prostym trikom możemy uzyskać naprawdę zachwycający efekt,który powali na twarz nawet najbardziej zagorzałego przeciwnika balkonów. Wystarczy trochę się postarać, by cieszyć się naszym mikroskopijnym ogrodem.

ogrodek-na-balkonie

ABOUT THE AUTHOR