Breaking News
 |  | 

Wnętrze

Piękno w łazience

img-responsive

Każdy z nas uwielbia relaksującą kąpiel z bąbelkami, wiele osób potrafi spędzać w ten sposób całe godziny, od razu obejrzeć lekki film czy poczytać książkę z lampką wina w ręku. To naprawdę świetny sposób na spędzenie wieczoru po męczącym dniu. Jednak sam projekt łazienki to nie wszystko. Gdy otrzyma ona już swoją formę i na ścianach będą błyszczeć wspaniałe glazury, to warto pomyśleć o dodatkach. Jednym z nich są ręczniki, a mogą one przybrać naprawdę wiele form. Mogą być gładkie, z wygniatanym wzorem czy ręczniki z haftem. W końcu wybór należy już do nas. A jest w czym wybierać!

Jakie ręczniki wybrać?

Przede wszystkim warto sprawdzić gramaturę ręcznika. Najczęściej spotykamy te o gramaturze 300-450g/mkw, jednak zdarzają się, haftowany ręcznik ma az 650g/mkw. W ten sposób uzyskamy wiedzę, czy wybrany przez nas ręcznik jest odpowiednio gruby i chłonny. Warto też się zastanowić nad rodzajem zdobienia. Współcześnie nie każdy ręcznik z haftem są tak piękne jak mogłoby nam się wydawać. Często haft może mieć spore mankamenty, szczególnie, jeśli kupujemy ręczniki przez internet. Co prawda mamy tutaj szeroki wybór, jednak, nie zawsze wszystkie informacje kształtują u nas odpowiedni pogląd na temat kupowanego towaru. Pamiętajmy jednak że określenie ręczniki z haftem odnoszą się głównie do tych, które mają na swojej powierzchni wyhaftowane odpowiednie motywy czy też napisy. Jednak może się zdarzyć, że w tej kategorii możemy odnaleźć też takie ręczniki, które mają doszytą na brzegu lub na końcach koronkę która według sprzedającego będzie określona słowem haftu.

 

Wydaje się jednak, że haftowane ręczniki, podobnie jak te gładkie stanowią najczęściej obiekt zakupu w naszym kraju. W końcu to właśnie one cieszą się największą popularnością wśród pań, ponieważ to właśnie one najczęściej kupują tego typu rzeczy. Z tego też powodu warto się zastanowić nad unikatowymi a jednocześnie uniwersalnymi wzorami naszych ręczników. Z tych samych też powodów najczęściej decydujemy się na zakup ręczników bez dodatkowych zdobień. W końcu klasyczne, gładkie ręczniki dla niektórych mogą się okazać najlepszym rozwiązaniem, na przykład w przypadku łazienek w mieszkaniach w stylu industrialnym.
Oczywiście wybór odpowiednich ręczników zależy wyłącznie od naszego gustu oraz wykończenia naszej łazienki, W końcu może się okazać, ze najlepszym wyborem dla nas będzie gładki i biały ręcznik typu hotelowego. Innym razem będą to ręczniki haftowane w egzotyczne kwiaty w odważnych kolorach.

 

Ręczniki to wbrew pozorom bardzo ważny element wystroju naszej łazienki. W końcu to właśnie one stanowią jedną z tych rzeczy, z których korzystamy codziennie, jeśli nie kilka razy dziennie. Z tego tez powodu najlepiej jest wybrać taki wzór, który najbardziej nam się podoba. Mega to być gładkie ręczniki, które mają nietypowy kolor pasujący do naszej łazienki, jak i ręcznik z haftem, dzięki którym nasza łazienka może nabrać zupełnie nowego charakteru. W końcu t tylko od nas zależy ten wybór i tylko my możemy podejmować decyzje na ten temat.

 

piekno-w-lazience

ABOUT THE AUTHOR