Breaking News
 |  | 

Inne

Poszukiwania sukni ślubnej – jakich błędów unikać?

img-responsive

Niemal każda kobieta marzy o tym, aby prezentować się na swoim ślubie wyjątkowo. Znalezienie wymarzonej kreacji wydaje się być nie lada wyzwaniem. Dla niejednej przyszłej panny młodej jest to prawdziwa droga przez mękę. Pierwszym krokiem jest więc zmiana nastawienia! Podstawą jest to, aby cieszyć się z nadchodzącej ceremonii, a także przygotowań. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, które powinno wzbudzać wyłącznie pozytywne emocje. Suknie ślubne występują w tak wielu fasonach, krojach, wzorach, rozmiarach i kolorach, że zakup “tej jedynej”, to wyłącznie kwestia czasu. Dowiedz się, jakich błędów nie popełniać.

Zbyt dużo osób towarzyszących

Osoby towarzyszące mają nie tylko doradzić, ale również obiektywnie ocenić. Pewne jest to, że nie może być ich zbyt dużo. Lepiej nie zabierać na przymiarki mamy, siostry i pięciu przyjaciółek. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że każdy ma zupełnie inny gust. Ponadto, wiele osób ma tendencję do narzucenia swojego zdania. Trzeba także liczyć się z krytyką, której nie chcemy usłyszeć, gdy mamy na sobie wyśnioną kreację. Opinie innych mogą brutalnie sprowadzić na ziemię. Właśnie dlatego rozsądniej jest zabrać ze sobą jedną lub dwie najbliższe osoby, do których mamy stuprocentowe zaufanie. Musimy mieć pewność, że uszanują one nasze upodobania. Nie należy zapominać, że obsługa pracowni ślubnych jest pomocna, a zarazem kompetentna. W dzisiejszych czasach podczas przymiarek nie trzeba posiadać “widowni”! Jeśli planujesz ślub w Krakowie, to zajrzyj do atelier Fulara & Żywczyk. Możesz tutaj liczyć na kompleksowe wsparcie konsultantów.

Trzymanie się planu

Posiadanie wizji nie jest niczym złym, jednak kurczowe trzymanie się planu ułożonego w głowie może nieść za sobą wiele negatywnych konsekwencji. Nie warto się ograniczać! Często wydaje nam się, że tylko jeden fason jest odpowiedni do naszej sylwetki. Mamy wiele kompleksów, które usilnie chcemy zatuszować. Trzeba jednak pamiętać, że zdjęcia znalezienie w sieci nie są odzwierciedleniem rzeczywistości. To, że modelka plus size prezentowała się pięknie w sukni w kształcie litery A, to nie oznacza, że my będziemy wyglądać w tym fasonie równie dobrze. Być może to właśnie księżniczka okaże się strzałem w dziesiątkę. Jedno jest pewne – podjęcie zbyt pochopnej decyzji może zrodzić wiele niepotrzebnych wątpliwości. Przymiarki kreacji ślubnych są darmowe, więc czasami dobrze jest wyjść ze swojej strefy komfortu.

Zbyt wczesny zakup kreacji

Sukni ślubnej nie należy kupować zbyt wcześnie. Niektórzy uważają, że kreację warto zamówić rok, a nawet dwa lata przed uroczystością. Nie jest to prawdą! Preferencje mogą ulec zmianie w czasie. Nie można również nie wspomnieć o zmianie wagi. Suknię można dopasować do sylwetki, jednak ilość poprawek jest ograniczona. Zarówno drastyczny wzrost, jak i spadek wagi nie jest korzystnym zjawiskiem. Zakupu warto dokonać na około pół roku przed ceremonią. Jest to “bezpieczny” termin, który zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu stresujących sytuacji.

 

Tags
poszukiwania-sukni-slubnej-jakich-bledow-unikac

ABOUT THE AUTHOR