Breaking News
 |  | 

Wnętrze

Prawdziwie domowy styl

img-responsive

Styl boho

Styl boho coraz częściej obecny jest w polskich domach. Dzięki niemu wnętrza zyskują przyjemną atmosferę, co sprawia, że osoby w nich przebywające czują się komfortowo. Do urządzenia pomieszczenia w tym stylu nie potrzeba ogromnych umiejętności. Wystarczy znać tylko kilka podstawowych zasad, dzięki którym osiągniemy sukces.

Charakterystyka stylu boho

Czym charakteryzuje się styl boho? oto prosta odpowiedź na to pytanie:
1. Kolory – są wyraziste i naturalne. Często pojawia się tutaj biel, turkus, pomarańcza, magenta czy miodowa żółć.
2. Materiały – najlepiej te z recyklingu. Bawełna, wełna, len i wiklina – na to stawiamy urządzając pomieszczenie w stylu boho.
3. Komfort i wygoda – to oczywiste, że każdy chce posiadać właśnie taki dom. Przytulność zapewnimy poprzez umieszczenie w pomieszczeniu wygodnych poduszek czy grubych, ciepłych koców w ulubionych kolorach.
4. Motyw dalekich podróży – nie może go zabraknąć w aranżacji w stylu boho. Warto więc umieścić pamiątki z podróży, albo zakupić odpowiednie przedmioty w sklepie z wyposażeniem wnętrz. Świetnie sprawdzi się piękna ceramika, koronki czy ręcznie tkane dywany.
5. Światło – dobre oświetlenie to niezbędny element. Dzięki temu pomieszczenia będą przyjemnie jasne, a wszelkie największe atuty aranżacji odpowiednio podkreślone.

Podsumowanie

Styl boho to przeciwieństwo minimalizmu, nie można jednak przesadzić w drugą stronę, ponieważ nie będzie to wyglądało estetycznie, nie będzie również zapewniało poczucia komfortu. Styl boho to nic trudnego, wystarczy tylko pamiętać o umieszczeniu w domu jego podstawowych elementów, które zostały wymienione i opisane w poprzedniej części artykułu. Styl boho jest bardzo modny, ludzie wybierają go od lat do aranżacji przestrzeni. Taki styl daje nam poczucie ciepła, tworzy prawdziwie domową atmosferę. Warto więc wypróbować go i zaaranżować swoje mieszanie lub dom w ten sposób. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z ilością dodatków. Taki wystrój sprawia, że pomieszczenie staje się przytłaczające.

Tags
prawdziwie-domowy-styl

ABOUT THE AUTHOR