Producent łóżek tapicerowanych

Jakie łóżko tapicerowane wybrać dla siebie?

Producent łóżek tapicerowanych z pewnością przyzna, że najważniejszy przy wyborze łóżka jest jego rozmiar. To bowiem od niego zależy funkcjonalność mebla. Łóżka jednoosobowe mieszczą materace o szerokości 90, 100 i 120 cm. Mają długość 200 cm. Modele dwuosobowe to łóżka o szerokości 140, 160, 180 lub 200 cm i długości 200 cm. Niezależnie od wybranego łóżka, należy pamiętać o tym, aby zachować pewną odległość od ścian czy mebli takich jak szafy, komody. Dostęp do łóżka dwuosobowego powinien być zapewniony z obu stron. Model jednoosobowy może natomiast stać z powodzeniem pod ścianą.

Modne i praktyczne łóżka tapicerowane

Najczęściej łózka tapicerowane to konstrukcje oparte na stelażach, na które kładzie się materac. Do wyboru są modele utrzymane w różnorodnej stylistyce. Zastosować w tym przypadku można zarówno materac sprężynowy, jak i piankowy. Ciekawym rodzajem łóżka tapicerowanego jest łóżko kontynentalne, którego materac jest połączony z ramą. Tak naprawdę takie konstrukcje zbudowane są z kilku materacy. Z tego powodu łóżka kontynentalne uchodzą za bardzo luksusowe. Są wysokie i niewątpliwie komfortowe.

W praktyce dobrze sprawdzają się łóżka tapicerowane z pojemnikiem na pościel. Duże znaczenie ma również wysokość zagłówka. Na ogół im jest on wyższy, tym lepiej. Wówczas na łóżku można odpoczywać w pozycji siedzącej np. w czasie czytania książki. Łóżka tapicerowane są dobrym wyborem zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci. Sprawdzają się w sypialniach małżeńskich i w przypadku singli. Dlatego od wielu lat sukcesywnie zyskują na popularności.

KONFIGURATOR ŁÓŻKA