Breaking News
 |  | 

Wnętrze

Prosty stolik z drewna. Zrobisz go sam.

img-responsive

Jeśli potrzebujesz nowego stolika do kawy, możesz zbudować go na kilka sposobów bez wydawania większej kwoty. Jeśli masz czas, możesz zbudować od podstaw solidny i modny stolik kawowy. Alternatywnie możesz nawet szybko zrobić stolik kawowy, zmieniając przeznaczenie istniejących elementów. Wszystkie projekty wymagają tylko kilku narzędzi i podstawowych materiałów łatwo dostępnych.

Jak samemu zrobić stolik kawowy?

Wytnij deski na blat stolika. Użyj piły stołowej lub ręcznej, aby przyciąć deski na długość, jaką ma mieć stolik kawowy. Wytnij cztery standardowe deski o grubości około dwóch cali i szerokości ośmiu cali, do tej długości, aby służyły jako blat stołu.
Możesz także użyć płyt 2×4 lub innych. Wystarczy przyciąć na tyle, aby całkowita szerokość stolika kawowego, gdy deski są ułożone obok siebie, odpowiadała Twoim upodobaniom.
Istnieje również możliwość wykonania blatu z jednej, szerokiej płyty z odpowiedniego drewna. Jednak może to być trudniejsze do znalezienia w lokalnym sklepie z narzędziami.
Nałóż klej do drewna na długie boki desek, których używasz na górze, i zsuń je tak, aby tworzyły jedną dużą, płaską powierzchnię. Upewnij się, że końce są równo ułożone. Użyj długich zacisków, aby utrzymać je na miejscu, podczas gdy klej wysycha.

Kolejno wytnij deski mniejsze tak, aby mieć dwie długości po 81 cm każda. Ustaw je tak, aby leżały na wszystkich deskach, które skleiłeś razem na blat. Umieść po jednym z każdej strony. Wąskie końce 2×4 powinny leżeć równo z długimi bokami blatu. Przymocuj je do góry za pomocą wkrętów do drewna.

Wykończenie stolika

Dodaj boki do stolika jeśli chcesz. Ten krok jest opcjonalny, ale może dodać odrobinę uroku Twojemu projektowi. Wytnij dwie deski 2×4 na długość swojego stołu i dwie kolejne na szerokość. Odetnij końce każdej deski na ich wąskiej stronie pod kątem 45 stopni. Przyklej deski do boków blatu, tak aby były wyrównane z blatem. Zaciśnij je na miejscu i przybij lub przykręć do góry po wyschnięciu kleju.
Możesz pomalować swój stół na żywy kolor, użyć lakieru, aby uzyskać naturalny wygląd lub wybrać bejcę, aby nadać mu bogaty, rustykalny wygląd. Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta i pomaluj / bejcuj wszystkie elementy stołu, pozostawiając im dużo czasu do wyschnięcia przed innymi czynnościami.
Zwykle producenci zalecają przeszlifowanie powierzchni drewna przed wykończeniem jej farbą lub bejcą. Aby uzyskać elegancki wygląd, możesz użyć jasnej bejcy na blacie i ciemniejszej na nogi.

 

Tags
prosty-stolik-z-drewna-zrobisz-go-sam

ABOUT THE AUTHOR