Sposoby na udaną przeprowadzkę.
Polscy studenci podczas pięciu lat nauki przeprowadzają się średnio cztery razy. Osoby w wieku 30- 40 lat zmieniają zazwyczaj mieszkanie w bloku na dom jednorodzinny. Bez względu na powód, dla którego się przeprowadzamy istnieją pewne zasady, których podczas przeprowadzki nie wolno pominąć.
Etap I
- W miarę możliwości należy opróżnić lodówkę i szafki kuchenne z zalegających zapasów żywności. Przewożenie jedzenia jest kłopotliwe i nieopłacalne.
- Wielkie porządki. Wszystkie zniszczone i niezdatne do użytku przedmioty należy wyrzucić. Te, których od dawna nie używamy, pakujemy do kartonu lub worka. Niektóre z nich możemy oddać lub sprzedać w serwisie ogłoszeniowym.
- Jeśli firma od przeprowadzek nie zapewnia pojemników, musimy sami zaopatrzyć się w odpowiednie pudła.
Etap III
Szukanie firmy zajmującej się przeprowadzkami nie jest łatwym zadaniem. Zorientujmy się, czy pracownicy wykonują usługi także, np. w weekend lub popołudniami. Wcześniejsze zaplanowanie daty przeprowadzki pozwoli uzgodnić z firmą dogodny dla nas termin. Gdy zależy nam na wykonaniu usługi przez konkretne osoby, musimy się liczyć z tym, że to my będziemy musieli dostosować się do ich wolnych terminów. Dogadanie takich kwestii, jak cena ( czy za godzinę, jak dużo mamy dobytku, czy są to głównie rzeczy wielkogabarytowe, itp.) oraz udostępnianie kontenerów muszą być ściśle określone.
Etap III
Kiedy mamy już kontenery, możemy zacząć pakowanie. Jak to zrobić?
1.Najpierw pakujemy rzeczy mało używane lub sezonowe, np. latem będą to kurtki zimowe, buty, sprzęt sezonowy, itp.
2.Szkło i kruche przedmioty owijamy w folię bąbelkową lub papier. Powstałe luki w pudle wypełniamy folią lub gazetami.
3.Ubrania z wieszaków można przewozić luzem, zapakowane w pokrowce lub okryte folią.
4.Na wierzchu pozostawiamy niezbędne przedmioty użytku codziennego. Kosmetyki, jakieś ubrania na zmianę, plecak podręczny lub małą walizkę, do której spakujemy wszystkie osobiste drobiazgi.
5.Ważne dokumenty przewozimy w bagażu podręcznym lub teczce. Spakowane z pozostałym dobytkiem, mogą być trudne w znalezieniu, czasem też po prostu się gubią.
6.Wszystkie kontenery lub pudła powinny być podpisane, tak aby można je było od razu wnieść do docelowego pomieszczenia. Późniejsze targanie ciężkich kontenerów może być męczące i zabiera dużo czasu, zwłaszcza, gdy trzeba wnieść coś ciężkiego na piętro domu. Jeśli mamy dużo rzeczy, warto wcześniej przygotować sobie listę. Spis każdego przedmiotu i rzeczy może być pracochłonny, dlatego najlepiej jest aby spisu dokonać w oparciu o zawartość całego kontenera. Jeżeli w jednym kontenerze mamy talerze i ceramikę, to należy wpisać to na listę ( np. ceramika) i oznaczyć tym samym numerem zarówno kontener, jak i grupę przedmiotów, w tym wypadku ceramikę. Przy rozpakowywaniu wykreślamy z listy rzeczy, które zostały wyjęte z pojemników i sprawdzone. Tym sposobem unikniemy zamieszania i wrażenia, że o czymś zapomnieliśmy podczas przeprowadzki.
Udana przeprowadzka
Na dzień przeprowadzki nie planujmy ważnych wydarzeń. Lepiej jest zarezerwować więcej czasu, aby nie musieć się spieszyć i tym samym oszczędzić sobie nadmiernego stresu.
Najnowsze komentarze