Breaking News
 |  | 

Inne

Twój adres IP

img-responsive

Tak jak jeden człowiek nie może drugiemu człowiekowi wysłać pocztówki nie znając adresu jago domu, tak samo serwery i inne urządzenia podłączone do sieci internetowej nie mogą przesyłać sobie odpowiedzi na zapytania i innych danych bez znajomości swoich adresów IP.
Numer IP komputera. Ciąg zagadkowych liczb w zapisie dziesiętnym, składający się z oktetów przedzielanych kropkami to szara eminencja naszej egzystencji w sieci-bez niego nie byłoby możliwym wejście na jakąkolwiek stronę, nie mówiąc już o sprawnym działaniu serwerów i w ogóle całego Internetu.

 

Nie musisz wiedzieć jakie jest Twoje IP, ale jeśli Cię to zagadnienie ciekawi można to w dowolnej chwili sprawdzić w Internecie. Jest bowiem wiele stron, które kiedy na nie wejdziemy wyświetlą nam nasz numer IP.
Jeśli chcemy sprawdzić to na własną rękę na przykład w systemie Windows uruchamiamy CMD, a następnie wpisujemy weń frazę ipconfig, dzięki czemu możemy zobaczyć specyfikację karty sieciowej, a w niej nasz numer ip.
Jeśli mamy numer ip stały jest on codziennie taki sam, natomiast dynamiczne numery ip zmieniają się z każdym logowaniem się do sieci.

 

twoj-adres-ip

ABOUT THE AUTHOR