Breaking News
 |  | 

Wnętrze

Wybieramy materac. Na co zwrócić uwagę i jaki rodzaj wybrać?

img-responsive

Komfort snu zależy od wielu czynników. Odpowiednia wilgotność pomieszczenia, materiał z jakiego uszyta jest pościel oraz poziom hałasu (wliczając w to chrapanie osoby dzielącej z nami sypialnię), to decydujące elementy. O ile na chrapanie nie ma natychmiastowych rozwiązań (może ewentualnie zatyczki do uszu), o tyle mamy znaczący wpływ na jakość naszego materaca.

Rodzaje materacy

Materac, materacowi nierówny. Jeszcze w latach 90- tych modne były łóżka wodne, które odeszły dziś do lamusa. Obowiązkowym dopełnieniem całości aranżacji były też srebrne żaluzje i poliestrowe narzuty. Obecne trendy, takie jak scandi czy styl naturalistyczny lubują się w prostocie i pastelowych barwach. Łóżko sypialniane jest zazwyczaj duże i elementem przyciągającym wzrok może być dekoracyjna rama. Materace dostępne w dziś w sprzedaży dzielą się na:

  • Piankowe. Wykonane z pianki termoelasycznej, reagują na ciepło ciała. Przystosowują się do wagi i kształtu śpiącego, niejako ,, zapamiętując” parametry danej osoby. Polecane dla osób o różnej wadze.
  • Wysokoelastyczne. Są przewiewne, sprężyste i jak wskazuje sama nazwa elastyczne.
  • Lateksowe. Mają najwyższą elastyczność. Zapewniają idealne podparcie dla kręgosłupa. Leżący ma wrażenie unoszenia ciała. Są bakteriobójcze i grzybobójcze oraz niezwykle ciche. Nie wydają żadnych dźwięków podczas zmiany pozycji ciała. Materac z 70 procentową zawartością naturalnego lateksu, uważany jest za luksusowy i najbardziej wygodny ze wszystkich rodzajów materacy. Polecane dla dwóch osób.
  • Kieszonkowe. Wkład zbudowany jest ze sprężyn oraz zewnętrznych warstw, oddzielających ciało od sprężyn. Umieszczone w tym typie materacy sprężyny przylegają do siebie i znajdują się w materiałowych kieszonkach lub woreczkach. Im większa liczba sprężyn, tym materac bardziej komfortowy.
  • Bonelowe. Wykonane z wysokogatunkowego drutu tworzącego siatkę. Są tanie i nie mają właściwości odwzorowywania anatomicznej budowy człowieka. Podczas zakupów zwróćmy szczególną uwagę na jakość i średnicę drutu. Najlepsze produkty powinny mieć certyfikat ISO 9001.
  • Kokosowe. Jedne z najtwardszych. Zalecane dla niemowląt, minimalizują ryzyko uduszenia. Do ich produkcji wykorzystuje się płyty z włókna kokosowego. Są przewiewne.

Sprawdź

Podczas dokonywania zakupów w sklepie stacjonarnym możemy przetestować produkty. Są one zapakowane w folie ochronne, dlatego śmiało możemy położyć się na nich ( jeśli sprzedawca zezwala, to de facto jego towar), nacisnąć dłonią i dopytać się szczegółowo o parametry. W zakupach online kierujemy się zazwyczaj opiniami innych użytkowników lub tym, co sami przeczytamy odnośnie tych produktów. Zdarza się też, że widzieliśmy podobny asortyment w sklepie, ale wybieramy opcję zakupów przez internet ze względu na atrakcyjną cenę. Zdrowy sen zawdzięczamy komfortowym materacom. Miejmy jednak na uwadze, żeby kierować się własnymi upodobaniami, nie zawsze bowiem najpopularniejszy model sprawdzi się w naszym przypadku.

 

wybieramy-materac-na-co-zwrocic-uwage-i-jaki-rodzaj-wybrac

ABOUT THE AUTHOR