Breaking News
 |  | 

Porządki

Zwalczanie szczurów – deratyzacja

img-responsive

Deratyzacja jest usługą, która polega na zwalczaniu szczurów oraz myszy. Gryzonie te często wybierają sobie za dom pomieszczenia, które nie powinny być do tego przeznaczone. Są to najczęściej biura, budynki mieszkalne i inne pomieszczenia gospodarcze lub placówki kulturalno-oświatowe.
Powszechnie świadczenie usługi deratyzacji szczurów , znane jest pod nazwą odszczurzanie. Polega na zastosowaniu różnych metod, które mają na celu usunięcie szkodliwych gryzoni, ale nie tylko. W świadczonej usłudze zawiera się również ochrona budynku przed możliwym, ponownym zagnieżdżeniem się w nim gryzoni.

Zwalczanie gryzoni

Gryzonie są szkodnikami, które wyrządzają wiele szkód. Najczęściej niszczą żywność, a także przyczyniają się do roznoszenia wielu chorób. Ich tempo rozmnażania jest zaskakująco szybkie, a ze statystyk wynika, że dziennie może przybywać ich nawet około miliona. Stąd bierze się przymus zwalczania gryzoni , a najbardziej właśnie szczurów. To właśnie one są najszkodliwsze i należy je jak najszybciej poddać procesowi deratyzacji. W budynkach również tworzą wiele szkód. Są odpowiedzialne za pogryzione przewody kanalizacyjne oraz zniszczenia rur kanalizacyjnych. Ich szkodliwa działalność często przyczynia się do wybuchu pożarów, czy też innych mniejszych lub większych uszkodzeń. Poniżej znajdują się opisy poszczególnych gryzoni, co pomoże zrozumieć, dlaczego zwalczanie gryzoni jest takie ważne.

Myszy—gryzonie żyjące bardzo blisko ludzi. Niektórzy uważają, że zażyłość jest tak blisko, iż “jadają ze wspólnego” stołu. Najczęstszymi chorobami jakie przenoszą myszy są choroby zakaźne zwierząt oraz pasożyty. Nie są aż tak bardzo kojarzone z przenoszeniem chorób, jak ich więksi koledzy szczury. Na całe szczęście nie niszczą żadnych instalacji, ale są niemile widziane w przestrzeni publicznej.

Szczury—są grupą gryzoni, które najchętniej żyją w dużych skupiskach zwanych koloniami. Skupiska te mają często liczbę nawet 200 szczurów. Są one wszystkożerne i doskonale przystosowują się do każdego rodzaju warunków. Potrafią dobrze pływać oraz są bardzo zwinne, a ich największym sprzymierzeńcem w wrogim otoczeniu są zmysły, które mają mocno rozbudowane.

Krety—jest to rodzaj gryzoni niegroźny dla ludzi, jednak ich działalność przyczynia się do uszkadzania pól uprawnych i zieleni. Dlatego ich wzmożona działalność naraża na straty właściciela działki, na której się pojawią.

Kuny—gryzonie, które są jednymi z najbardziej bezpiecznych w kontakcie z ludźmi, jednak zdarza im się przenosić choroby, w tym choroby przewlekłe. Ich szybkie rozmnażanie jest efektem powiększenia liczebności tych gryzoni, nawet w czasie paru miesięcy. Skutkuje to ich sporą działalnością.

Szczury—zagrożenie nie tylko dla zdrowia

  • Najczęstsze choroby, które przenoszą szczury to:
  • Dżuma—przewlekła choroba wywołana przez bakterie, które przenoszą gryzonie. Jej śmiertelność jest bardzo wysoka, a typowe objawy zachorowania to powiększone węzły chłonne oraz wysoka gorączka.
  • Tularemia—to właśnie szczury są najczęściej odpowiedzialne za przenoszenie tej choroby, która wywoływana jest przez bakterię. Objawy, które mogą wystąpić przy zachorowaniu to: wymioty i biegunka, natychmiastowa gorączka i mocny ból w mięśniach.
  • Riketsjozy, a także szczurzy tyfus plamisty—chorobę tę wywołują grupy bakterii, które zagnieżdżają się w najczęściej w komórkach ssaków. Ich przenoszenie odbywa się za pomocą wesz i pcheł, które zamieszkują na szczurach. Objawy podczas zachorowania są bardzo poważne. Występuje uszkodzenie narządów i organów wewnętrznych oraz zapalenie naczyń krwionośnych.
  • Poprzez ich szkodliwą działalność niszczeją uprawy rolne w wielu gospodarstwach. Najczęściej dochodzi do zniszczenia żywności czy uszkodzenia maszyn rolnych.
  • Szczury mogą także powodować pożary, a to dlatego, że często przegryzają przewody elektryczne, co jest poważnym zagrożeniem dla właściwego działania instalacji.
  • Są to bardzo brudne zwierzęta, ze względu na klimat w jakim żyją, dlatego najczęściej roznoszą przeróżne bakterie oraz pchły.
  • Zwierzęta ta są w stanie zaatakować zwierzęta przydomowe, a czasem nawet znacznie je uszkodzić.
  • Szczury mogą także zaatakować człowieka, a kontakt z nim może spowodować zachorowanie.

Z powyższych przykładów widać, że deratyzacja szczurów jest niezwykle ważna dla utrzymania bezpieczeństwa. Istotny jest tu fakt, że także inne zwierzęta są niebezpieczne. Także deratyzacja myszy oraz zwalczanie kun, a także zwalczanie kretów i nornic w najbliższym otoczeniu , jest niezastąpionym elementem zadbania o komfort i przede wszystkim bezpieczeństwo w bliskiej społeczności.

Realizacja deratyzacji—Oferta

Chemiczna metoda deratyzacji—metoda na zwalczanie gryzoni w miejscach ich nagromadzenia się. W takie miejsce wpuszcza się substancję biobójczą, która trafia do ich przewodu pokarmowego. Zatrucie następuje po 24 do 72 godzin. Substancja trująca jest specjalnie dobierana do rodzaju populacji gryzoni, miejsca, w którym się zgromadziły, ich gatunku a także czasu w jakim dokonuje się deratyzacji. By zachowane były standardy tego procesu, zwalczanie gryzoni jest wykonywane przy za pomocą karmników deratyzacyjnych, w których umieszcza się substancje biobójcze, wykorzystywane w procesie. Wszystko w tej metodzie jest dokładnie zabezpieczone.

Fizyczna metoda deratyzacji—

Metoda fizyczna deratyzacji – to kilka następujących po lub trwających równolegle czynności, które trzeba wykonać w celu zwalczenia intruzów (szczurów, myszy, kun, kretów). Na początku dokonuje się analizy sytuacji pod kątem wielkości populacji, miejsca przebywania gryzoni. Następne etapy dotyczą zabezpieczania ich dróg dostępu i ucieczki. Trzeba zabezpieczyć wszystkie szczeliny, dziury, kanały i rury, aby migracja była ograniczona do minimum. Wybierając cel, który chce się osiągnąć, dobiera się sprzęt, którym w zręczny i fachowcy sposób następuje likwidacja gryzoni . Używane są zazwyczaj: chwytacze mechaniczne i klejowe, pułapki sprężynowe oraz w kontakcie bezpośrednim – odłów.

 

Oferujemy:

 

Deratyzacja szczurów

Deratyzacja myszy

Deratyzacja kretów

Zwalczanie kun

Zwalczanie kretów i nornic

 

Cena:

 

Pewnie masz pytania dotyczące ceny wykonywanych przez Nas usług.

Ile kosztuje deratyzacja ? Czy cena za usługę ,,deratyzacja szczurów” jest droższa od ,,deratyzacja myszy”? Cennik usług (deratyzacji) jest ruchomy i zależny od analizy sytuacji przez naszych fachowców i doboru produktów, lecz wstępny cennik specjalistycznych usług odszczurzania możecie państwo zobaczyć poniżej:

 

Deratyzacja szczurów cennik

Deratyzacja myszy cennik

Deratyzacja kretów cennik

Zwalczanie kretów i kun cennik

Efekty

 

Wykonanie deratyzacji w miejscowości niesie za sobą ogromne korzyści materialne i zdrowotne dla wszystkich naszych klientów. Zagrożenia związane z gryzoniami znikają wraz z pozbyciem się gryzoni. Ta usługa jest w pełni bezpieczna i dostosowana do danej sytuacji po wstępnych analizach. Podejmujemy takie działania, aby żaden gryzoń nie przedostał się do pomieszczenia, nie zaczął migrować między pomieszczeniami oraz nie rozpoczął rozmnażania, które nastąpiłoby w bardzo szybkim tempie.

 

Nasze ekipy DDD wykonujące deratyzację myszy i szczurów, deratyzacja kretów, zwalczanie kun, zwalczanie nornic w są przeszkolone i posiadają ogromne wieloletnie doświadczenie. Zwalczamy gryzonie m.in. w miejscowości jaką jest . Dokładamy wszelkich starań, aby nie tylko wykonać usługę (deratyzacja), ale naszą misją jest również przyczynić się do zwalczania chorób, pożarów i innych niebezpiecznych zdarzeń spowodowanych przez szczury, myszy, krety czy też kuny.

 

Każde zwalczanie gryzoni przeprowadzane jest w taki sposób, aby zachować wszystkie środki ostrożności i bezpieczeństwa osób i zwierząt niewymagających ich zwalczania. Likwidacja gryzoni to praca kilku etapowa. Po skończonych pracach w danej lokalizacji (m.in. Warszawa), następuje monitoring i analizy, które zostaną skrupulatnie zapisywane w protokołach zwanych protokołami deratyzacyjnymi.

 

Trzeba pamiętać, że każde działanie zapobiegawcze oraz szybka interwencja związana z odszczurzaniem i zwalczaniem gryzoni jest korzystniejsza niż oczekiwania na ich ucieczkę, śmierć lub zmniejszenie populacji. Liczy się profilaktyka i ciągły monitoring sytuacji. Takie organizacje i instytucje jak gospodarstwa rolne i handlowe, spółdzielnie mieszkaniowe, szpitale, szkoły, żłobki, domy kultury oraz firmy związane z żywnością (restauracje, hotele, magazyny spożywcze, firmy przetwórcze, sklepy (m.in. mięsne, piekarnie i cukiernie) powinny mieć na uwadze, że ich pomieszczenia i lokale są narażone na zagnieżdżenie się m.in. szczurów, myszy, kretów, kun i nornic. Nawet w Twojej okolicy mogą pojawić się niepożądane szkodniki, dlatego zwalczanie gryzoni nie powinno być przeciągane w czasie.

Dyskrecja

Każde zwalczanie szczurów i myszy, zwalczanie kun oraz zwalczanie kretów i nornic w obrębie Twojej miejscowości () przeprowadzana jest w taki sposób, aby zachować wszystkie środki ostrożności i bezpieczeństwa osób i zwierząt niewymagających ich zwalczania. Dbamy również o to, aby każda usługa (deratyzacja) przebiegała w sposób dyskretny i nie rzucający się w oczy. Likwidacja gryzoni to praca kilku etapowa, nasi specjaliści potrzebują na to czasu, jednak pamiętają o zachowaniu dyskrecji. Po skończonych pracach w danej lokalizacji, następuje monitoring i analizy, które zostaną skrupulatnie zapisywane w protokołach zwanych protokołami deratyzacyjnymi.

Opinie i Kontakt

Szukasz firmy która spełni w ekspresowym tempie Twoje oczekiwania? Deratyzacja szczurów i myszy, deratyzacja kretów, zwalczanie kun i nornic ? Chcemy temu podołać! Pomożemy je Tobie zwalczyć! Zadzwoń do nas, a my udzielimy najpotrzebniejszych informacji, odpowiemy na pytania i ustalimy szczegóły współpracy oraz cenę przeprowadzania usługi (deratyzacja). Ekspresowa i fachowa likwidacja szkodników w lokalizacji jaką jest to gwarancja satysfakcji.

Zobacz cennik dotyczący: likwidacja gryzoni.

zwalczanie-szczurow-deratyzacja

ABOUT THE AUTHOR