Breaking News
 |  | 

Wnętrze

Życie razem pod jednym dachem

img-responsive

Wiele osób przerabia prosty scenariusz, czyli miłość, ślub, mieszkanie. Wiele osób chce również zamieszkać razem jeszcze przed ślubem. Pamiętajmy jednak, ze zakup własnego mieszkania nie jest czasami wcale takie łatwe i lepiej, jeśli jedna strona weźmie ten obowiązek na siebie. w ten sposób możemy załatwić kredyt hipoteczny i nie martwić się przez następne lata o własne cztery kąty, szczególnie, że rata kredytu jest niższa niż koszty wynajmu mieszkania od osoby prywatnej. warto przemyśleć tego typu rozwiązanie, szczególnie, ze coraz częściej zdarza się, ze jedno z zakochanych zarabia najniższa krajową, natomiast druga osoba może się zajmować intratnym zawodem i ma wysokie zarobki. W takich wypadkach warto pomyśleć o mieszkaniu jeszcze przed ślubem. Jednak zacznijmy od początku…

Decyzja o mieszkaniu razem

Nikt z nas na dobrą sprawę nie pamięta kiedy się zakochaliśmy i zdecydowaliśmy na wspólne zamieszkanie we dwoje. Zdarza się, że niektórzy to pamiętają ale czasem wychodzi z tego coś zupełnie innego niż byśmy się spodziewali. Jednak zanim jeszcze nastąpi moment wspólnego zamieszkania mamy mnóstwo wspólnych wspomnień, które warto uwiecznić i ozdobić nimi ściany naszych własnych czterech kątów. Takie zdjęcia na pewno powstaną również na naszym ślubie. W końcu ślub to idealna okazja ku temu własnie i ku uwiecznieniu wszystkich naszych gości. Takie zdjęcia powinny wręcz zagościć jeśli nie na naszych ścianach to chociaż w albumie ze wspomnieniami.

Na ślubnym kobiercu

Gdy już zdecydujemy się, że chcemy razem spędzić resztę życia, to warto pomyśleć o ślubie. Część kobiet ma już wszystko zaplanowane i czeka tylko na ruch ze strony panów. Jednak nie wszystkie. Gdy już pojawia się ten zaręczynowy, to warto zastanowić się na tym jak powinien wyglądać ten wyjątkowy dzień. W końcu do wybrania jet nie tylko suknia ślubna, ale również zorganizowanie ślubu, znalezienie odpowiedniej sali weselnej oraz ustalenie menu. Oczywiście przed nami jeszcze wizyta w kwiaciarni i u stylistki wnętrz, chyba że mamy szczęście i jest to ta sama osoba. Warto zastanowić się nad muzyką a także nad prezentami dla gości. W końcu taki miły upominek może rozweselić wiele osób. Zorganizowanie udanego wesela to wbrew pozorom trudna praca. A trzeba jeszcze pamiętać, że panna młoda musi odwiedzić kosmetyczkę i fryzjera…
Zastanowić też się powinniśmy jak będzie wyglądał nasz wspólny dom, jakie będziemy mieć aranżacje, gdzie powiesimy zdjęcia z wesela oraz czy będziemy urządzać pokój dziecięcy. Jeśli oczywiście planujemy mieć dzieci. Warto się nad tym poważnie zastanowić.
Jeśli spotkamy już w życiu tę druga najważniejszą osobę, to warto pomyśleć o ustabilizowaniu tego związku poprzez małżeństwo a także wspólne mieszkanie. To właśnie dalsze życie pozwoli nam przekonać się jak dobrą decyzję podjęliśmy. Nasze własne cztery kąty warto ozdobić naszymi wspólnymi wspomnieniami w postaci zdjęć, które wykonaliśmy wspólnie, lub które wykonano właśnie nam.

 

zycie-razem-pod-jednym-dachem

ABOUT THE AUTHOR